Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 28 شهريور 1400
En
تاریخ : دوشنبه 14 تير 1400
کد 4351

پیام استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت 14 تیر "روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها"

استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت 14 تیر، روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، از زحمات و تلاش‌های فعالان عرصه‌های مدیریت شهری و روستایی در استان قدردانی کرد.
متن پیام دکتر محمدرضا پورمحمدی به این شرح است:

شهر و روستا اصلی ترین واحد زیست بشری و مدیریت و سامان آنها از مهم ترین دغدغه های انسان بوده است.

جوامع مختلف برای رشد و آبادانی این واحدها، راه های متنوعی را آزموده و نهایتاً تجربه نشان داده است که اراده جمعی، تفکر شورایی و تعاون بهترین شیوه اداره امور است که در کشور ما نیز با تمسک به اصول اسلامی در شهرها و روستاها پیاده می شود.

چهاردهم تیر ماه به عنوان "روزشهرداری‌ها و دهیاری‌ها" فرصت مغتنمی برای بازخوانی نقاط قوت و ضعف قوانین و نیز تقدیر از تلاش‌ها و فعالیت‌های دلسوزانه مدیریت‌های روستای و شهری است.

دهیاری‌ها مهم ترین نهاد مدنی مدیریت روستایی محسوب می شوند که از دل اراده جمعی روستاییان سر برآورده و نقش تاثیرگذاری در رشد و بالندگی و توسعه سکونت گاه های روستایی دارند.

راه اندازی دهیاری ها را می توان  نقطه عطفی درتاریخ مدیریت روستایی به شمار آورد؛ به طوری که با تصویب قانون تاسیس دهیاری های خودکفا در 14 تیر 1377 تجربه جدیدی در عرصه مدیریت روستایی شکل گرفت و امروز در روستاهای استان آذربایجان شرقی، 1946 نهاد دهیاری به روستائیان عزیز درحال ارایه خدمت هستند.

دهياری ها به عنوان يک نهاد عمومی غیردولتی با ساختار خدماتی و اجرايی مبتنی بر مشارکت مردم، همواره مورد توجه بوده و همین موضوع در شهرها نیز در مقیاسی بزرگتر اتفاق افتاده و شوراهای اسلامی شهرها به عنوان پارلمان محلی که حاصل آرا واراده جمعی شهروندان است، اداره شهر و انتخاب مسئولان را به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم در سلسله طولی بر عهده داشته و بر حسن انجام امور نظارت و اشراف دارند.

اینجانب ضمن ارج نهادن به تلاش ها و خدمات شهرداران، دهیاران و کارکنان شهرداری ها و دهیاری های استان، روزشهرداری و دهیاری را تبریک گفته، اميدوارم با اتكال به رحمت و قدرت لايزال الهی در ارايه خدمات مطلوب و موثرتر به مردم عزيز ايران اسلامي به ویژه هم استانی های عزیز موفق باشند.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 14 تير 1400
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع رسانی2