Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 28 شهريور 1400
En
تاریخ : چهارشنبه 16 تير 1400
کد 4369

در ادامه سفر هیأت اقتصادی استان به جمهوری آذربایجان؛

زمینه‌های همکاری مشترک تبریز و باکو در حوزه‌های فناوری و منابع آب بررسی شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی عصر امروز در ادامه سفر هیأت اقتصادی و تجاری استان به باکو، با رئیس آژانس نوآوری آذربایجان و رئیس آژانس منابع آب آذربایجان دیدار و درخصوص زمینه‌های همکاری مشترک گفت‌وگو کرد.
علی جهانگیری در دیدار با رئیس آژانس نوآوری آذربایجان که رایزن اقتصادی سفارت ایران در باکو نیز در آن حضور داشت، ضمن معرفی توانمندی‌های استان در حوزه‌های مختلف فناوری و شرکتهای دانش‌بنیان، از شرکت‌های آذری برای شرکت در نمایشگاه رینوتکس در تبریز دعوت به عمل آورد.
 
تورال کریملی، رئیس آژانس نوآوری آذربایجان نیز ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از استقرار شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌های ایرانی در پارک‌های علم و فناوری آذربایجان، نحوه و شرایط پذیرش شرکت‌های ایرانی را تشریح کرد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی همچنین در دیدار با رئیس آژانس منابع آب آذربایجان به همراه رایزن بازرگانی سفارت ایران در باکو، به معرفی ظرفیت‌های فنی و مهندسی استان پرداخت و آمادگی شرکت‌های استان را برای اجرای پروژه‌های مشترک حوزه آب و خاک با جمهوری آذربایجان اعلام کرد.
 
رئیس آژانس منابع آب آذربایجان هم ضمن استقبال از حضور شرکت‌های استان آذربایجان شرقی در این کشور، نحوه مشارکت طرف ایرانی و شرکت در مناقصات این حوزه را تشریح کرد.
 
در جریان سفر هیأت اقتصادی و تجاری استان به باکو همچنین زمینه‌های همکاری نمایشگاه بین‌المللی تبریز و اکسپو سنتر باکو در نشست مشترک مدیران دو نمایشگاه بررسی شد.
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 16 تير 1400
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی