Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 28 شهريور 1400
En
تاریخ : پنجشنبه 17 تير 1400
کد 4373

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

کمیته‌های ستاد اربعین برای هرگونه برنامه احتمالی آمادگی داشته باشند

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی گفت: هنوز تصمیم نهایی درخصوص مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی اتخاذ نشده و کمیته‌های ستاد اربعین باید آمادگی لازم برای هرگونه تصمیمی را داشته باشند.
بدر شکوهی در نخستین جلسه ستاد اربعین استان در سال 1400، با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم اربعین حسینی، گفت: این کنگره عظیم معنوی، بزرگترین اجتماع آزادی‌خواهان و عدالت‌طلبان جهان است و برکات فراوانی در راستای وحدت مسلمانان داشته است.
 
دبیر ستاد اربعین استان اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در ایران و عراق، هنوز تصمیمات نهایی برای برگزاری یا عدم برگزاری این مراسم گرفته نشده و با این اوصاف همه کمیته‌های ستاد اربعین استان باید آمادگی لازم برای برنامه‌های احتمالی را داشته باشند.
 
وی اظهار داشت: پیشنهاد ما این است که در صورت برگزاری این مراسم، اعزام زائران به صورت کاروانی انجام گیرد تا نظارت کافی بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و ارائه خدمات به زائران صورت گیرد.
 
شکوهی همچنین از صدور پروانه ساختمانی مرکز جامع خدمات‌رسانی به زائران اربعین استان در مرز مهران خبر داد و گفت: به زودی با جذب منابع مالی توسط خیران، احداث این مرکز در ساحتی بالغ بر 1600 مترمربع آغاز خواهد شد.

 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 17 تير 1400
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی