Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 6 مهر 1400
En
تاریخ : چهارشنبه 20 مرداد 1400
کد 4525

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

هنر از تاثیرگذارترین ابزارها برای انتقال مفاهیم انسان‌ساز و تعالی‌بخش است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی نگاه تخصصی به مقوله آسیب‌های اجتماعی را حاکی از تعهد و دلسوزی اهالی علم و فرهنگ و هنر دانست و گفت: هنر از تاثیرگذارترین ابزارها و قالب‌های ارتباطی برای انتقال مفاهیم و هنجارهای انسان‌ساز و تعالی‌بخش به جامعه است.
بدر شکوهی در آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره دانشجویی "پودس" با رویکرد تخصصی و هنری به آسیب‌های اجتماعی، با اشاره به جایگاه محوری دانشگاه و دانشجو در جامعه، گفت: نگاه جامعه به اساتید و دانشجویان همواره به عنوان یک گروه مرجع بوده و قشر دانشگاهی توانسته مسیر اعتلا و پیشرفت جامعه را هموار سازد.
 
وی افزود: فرهنگ پربار و دورا‌ن‌ساز ایران، از دو سرچشمه ارزشمند دین و آداب و رسوم عرفی و تاریخی سیراب شده و این دو سرچشمه فیاض و ارزشمند می توانند الهام بخش آفرینش های هنری و ادبی فراوانی باشند که به زبان و ادبیات و سلیقه مخاطب پسند و متناسب با نیاز های اجتماع، قابل عرضه است.
 
شکوهی تصریح کرد: اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری براساس شرح وظایف و ماموریت های خود، آماده حمایت از اقدامات بدیع و ابتکارات هوشمندانه ای مانند این جشنواره است که به ظرافت بتواند مفاهیم مرتبط با آسیب های اجتماعی را به گروه های هدف منتقل و در سپهر عمومی ایجاد پرسش و حساسیت کند.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 مرداد 1400
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی