Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 23 مرداد 1401
En
تاریخ : يکشنبه 21 شهريور 1400
کد 4634

فرماندار اسکو تأکید کرد:

بسیج تمام امکانات شهرستان جهت تسریع در روند واکسیانسیون کرونا

فرماندار اسکو از ایجاد مراکز تجمعی واکسیناسیون در شهرستان خبر داد و گفت: با بسیج تمام امکانات شهرستان روند واکسیناسیون تسریع خواهد شد.
بابک رضی منش در حاشیه بازدید از مرکز تجمیعی واکسیناسیون شهر جدید سهند گفت: این مرکز در راستای تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت بهداشت و سازمان بسیج با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان و سپاه ناحیه شهرستان در قالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف ارتقای پوشش همگانی واکسیناسیون ایجاد شده است.

فرماندار اسکو ضمن قدردانی از سپاه ناحیه اسکو به خاطر جدیدت در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و در اختیار قرار دادن محل تجمیع واکسیناسیون  گفت: همکاری تنگاتنگ نیروهای نظامی و انتظامی شهرداریها، هلال احمر و سایر دستگاه ها با شبکه بهداشت و درمان باعث شده که روند واکسیناسیون در شهرستان افزایش یافته و انشالله تا چند ماه آینده کلیه جمعیت هدف واکسینه شده و این یک حرکت جهادی محسوب می شود.

وی گفت: خوشبختانه روند واکسیناسیون در شهرستان اسکو بسیار مطلوب است و عملکرد کادر بهداشتی و درمانی شهرستان نیز قابل تقدیر می باشد افزود؛ رکورد تزریق واکسیناسیون در یک روز با تزریق ۵۳۰۰ دوز شکسته شده است و از شهرستان پیشتاز استان در این زمینه هستیم

رضی منش اظهار کرد؛ در این مرکز کلیه پروتکل های بهداشتی رعایت می شود و شهروندان از این بابت هیچگونه مشکل و دغدغه نداشته باشند‌ افزود؛ این مرکز بصورت شبانه روزی فعالیت خواهد کرد و به همشهریان عزیز ارائه خدمت خواهد نمود.

فرماندار اسکو با بیان اینکه اولویت نخست دولت، مدیریت و مقابله با بیماری کرونا است افزود؛ واکسیناسیون تنها راه حل اساسی مدیریت کرونا است که دولت با تمام توان و ظرفیت برای ارتقای پوشش واکسن در کشور تلاش می کند.

رئیس ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در شهرستان اسکو گفت؛ با افزایش تولید داخلی و واردات واکسن روند تزریق واکسن در شهرستان اسکو نیز سرعت گرفته است افزود؛ با همکاری تنگاتنگ سپاه ناحیه شهرستان و شهرداری سهند با شبکه بهداشت و درمان مرکز تجمیعی واکسیناسیون در شهر جدید سهند ایجاد شده تا ضمن تسریع روند تزریق واکسن از هرگونه ایجاد صف های طولانی جلوگیری شود‌.

رضی منش با بیان اینکه تمام امکانات شهرستان برای تسهیل روند واکسیناسیون بکار گرفته خواهد شد از ایجاد مراکز تجمیعی واکسیناسیون در شهرهای اسکو و ایلخچی خبر داد و ابراز امیدواری کرد با ایجاد مراکز تجمعی در تمام شهرهای شهرستان شاهد افزایش میزان تزریق واکسن در سطح شهرستان باشیم.

وی با تشریح میزان تزریق واکسیناسیون در گروه های سنی مختلف گفت؛ ۸۵ درصد از جمعیت بالای ۶۰ سال شهرستان، ۷۶ درصد از جمعیت ۵۵ تا ۶۰،  ۶۷ درصد از جمعیت ۵۰ تا ۵۵، ۴۴ درصد از جمعیت ۴۵ تا ۵۰ واکسینه شده اند که در مجموع حدود ۳۴ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال در سطح شهرستان واکسن دریافت کردند.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 21 شهريور 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو