Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 6 آبان 1400
En
تاریخ : پنجشنبه 8 مهر 1400
کد 4707

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

هزینه‌کرد برای تجهیزات آتش‌نشانی باید در اولویت باشد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: سالانه برای زیرساخت های شهر تبریز هزینه های زیادی می شود که در این راستا موارد مربوط به آتش نشانی باید در اولویت قرار بگیرد.

جواد رحمتی در مراسم گرامیداشت روز آتش نشانی و ایمنی در محل ایستگاه شماره ۵ آتش نشانی تبریز، اظهار کرد: امروز تنها فرصتی است که فعالیت های آتش نشانان به این شکل ارائه می شود در حالی که مردم روزانه کم و بیش با خدمات شما درگیر بوده و ارزش کارهای شما را می دانند.

وی ادامه داد: هرچند آتش نشانان عزیز ما با عشق و علاقه پای در این عرصه گذاشته اند اما با توجه به سختی کار آتش نشانان، شاهد این هستیم که در مقایسه با سایر سازمان های خدمت رسان، نیروی کمتری مایل به فعالیت در این سازمان است و به همین دلیل در سازمان آتش نشانی با کمبود نیرو مواجهیم که باید با اتخاذ تدابیر بهتر این ضعف مرتفع شود.

رحمتی تصریح کرد: بیشتر مجوزهای جذب نیرو مربوط به آتش نشانی است اما متاسفانه بعد از جذب به دلیل پرخطر بودن تغییر فعالیت می دهند. برای جلوگیری از این اتفاق باید تدابیری اندیشیده و مزایایی برای فعالان آن در نظر گرفته شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: سالانه برای زیرساخت های شهر تبریز هزینه های زیادی می شود که در این راستا موارد مربوط به تجهیزات و امکانات آتش نشانی باید در اولویت قرار بگیرد.

وی به شهروندان توصیه کرد: باید نوعی عمل کنیم که شاهد حریق کمتری در شهر باشیم و با انجام فعالیت های پیشگیرانه مثل جانمایی، ایمنی و نظارت در ساخت و ساز، احتمال وقوع حریق را به کم ترین میزان ممکن برسانیم تا از این طریق بتوانیم کمکی برای این قشر فداکار کرده باشیم.
 

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 8 مهر 1400
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی
برچسب ها