Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 7 اسفند 1399
En
تاریخ : يکشنبه 28 مهر 1398
کد 473

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛

جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر با حضور مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد.
مهدی تقیون در این جلسه تکریم خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را یکی از اقدامات اساسی در جهت حفظ ارزش‌های نظام و انقلاب دانست و با تأکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان و نوجوان، گفت: این فرهنگ عامل اصلی پایداری انقلاب اسلامی ایران است.

وی افزود: فشارهای داخلی و خارجی از سوی دشمنان، در راستای جلوگیری از حرکت رو به جلوی انقلاب است که راهکار مقابله با آن، نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت است.

تقیون همچنین بر اجرای قوانین و مقررات مربوط به ایثارگران در ادارات تأکید کرد و گفت: رسیدگی به مسائل و مشکلات جامعه ایثارگری کمترین کار ممکن در قبال ایثار و فداکاری آنان است.

وی، تعامل، همکاری و همدلی مسئولان را در جهت تقویت فرهنگ ایثار و شهادت بر اساس تأکیدات رهبر معظم انقلاب خواستار شد.

فرماندار اهر نیز با بیان اینکه شهدا عزت و سربلندی را برای کشور به ارمغان آوردند، افزود: امروز همه ما وظیفه داریم راه شهدا را ادامه دهیم.

زاهد محمودی با اشاره به توطئه‌های دشمنان برای تخریب و وارونه نشان دادن تاریخ جنگ و دفاع مقدس، افزود: وظیفه پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس در مقابله با این توطئه‌ها بسیار خطیر است.

وی با لازم‌الاجرا دانستن تصمیمات شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: تعامل و همکاری اعضای این شورا در جهت تکریم جامعه ایثارگری و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضروری است.

حجت‌الاسلام حاجی‌زاده، امام جمعه اهر نیز فرهنگ ایثار و شهدت را نشأت‌گرفته از فرهنگ عاشورا خواند و بر حفاظت از این فرهنگ برای دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی تأکید کرد.

در این جلسه موضوعات مختلفی از جمله جمع‌آوری خاطرات والدین شهدا، سامان‌دهی مزارهای مطهر شهدا در روستاها، ایجاد یادمان شهدا در یکی از میادین اصلی شهر و برگزاری یادواره شهدای ورزشکار منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 28 مهر 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی