Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 13 آذر 1400
En
تاریخ : يکشنبه 25 مهر 1400
کد 4762

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:

تشکیل 10 گروه کاری ذیل کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه‌گذاری استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از تشکیل 10 گروه کاری ذیل کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه‌گذاری استان خبر داد و گفت: تشکیل این کارگروه‌ها ابتکار استانی است که بنا به شرایط، نیازها، مشکلات، توانمندی‌ها و اولویت‌های استان، امور حوزه اقتصادی را پیگیری می‌کنند.
علی جهانگیری در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، افزود: در اواخر سال 1398 برنامه‌ای را در حوزه اقتصادی استان تهیه کردیم و مسئولان گروه‌های کاری موظف شده بودند تا برنامه‌ای فرادستگاهی تدوین کنند.

وی با اشاره به اینکه این برنامه اقتصادی، تحت تأثیر کرونا قرار گرفت، افزود: با وجود شرایط ناشی از کرونا، عملکرد گروه‌های کاری در حد انتظار نبود؛ اما با این وجود بیش از 170 موضوع در جلسات این گروه‌ها بررسی شد.

جهانگیری همچنین از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خواست تا از سازمان برنامه و بودجه کشور پیگیری کند که هر استان بتواند مسائلی را که نیاز به تصویب و ابلاغ ندارد و با هماهنگی بین دستگاهی حل می‌شود، از طریق تشکیل گروه‌های کاری حل و فصل کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان ‌شرقی نیز در این جلسه با اشاره به ابلاغ بخشنامه برنامه و بودجه 1401 کل کشور از سوی رئیس‌جمهور، تحقق رشد 8 درصدی اقتصاد را از جمله جهت‌گیری‌های اساسی دولت در تدوین بودجه سال آینده اعلام کرد.

داود بهبودی با تبیین آسیب‌های اقتصاد کلان کشور، گفت: لازم است تمام دستگاه‎ها با محوریت سازمان برنامه و بودجه کشور با اهتمام جدی و تلاشی فراگیر و منضبط، کشور را برای رشد اقتصادی 8 درصد و تحقق جهش اقتصادی در سال آینده مهیا کنند.

وی، «رشد اقتصادی با تمرکز بر ارتقای بهره‌وری»، «ثبات اقتصادی»، «عدالت‌محوری» و «تغییر ساختار بودجه و تامین مالی اقتصاد» را جهت‌گیری‌های اساسی دولت در تدوین بودجه سال 1401 اعلام کرد.

در این جلسه گزارش عملکرد کارگروه اقتصادی و صنعتی ذیل شورای برنامه‌ریزی مطرح و عملکرد این شورا و سیاست هایی که در حوزه صنعت، معدن، اشتغال، گردشگری، خدمات و اقتصاد که طی سال گذشته و سال جاری انجام گرفته بررسی شد.

همچنین بخشنامه بودجه ۱۴۰۱ نیز در این جلسه مطرح شد و هدف گذاری دولت برای سال آینده که تحقق رشد ۸ درصدی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

19 مورد از مصوبات کارگروه امور زیربنایی، توسعه شهری و روستایی، آمایش سرزمین و محیط زیست استان نیز مورد تایید قرار گرفت که به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهد شد.

 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 25 مهر 1400
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی