Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 13 آذر 1400
En
تاریخ : يکشنبه 9 آبان 1400
کد 4838

سخنرانی مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان شرقی در نماز جمعه تبریز به مناسبت هفته پدافند غیرعامل

مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان شرقی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تبریز به مناسبت هفته پدافند غیرعامل گفت: تهدید و ناامنی همیشه هست و باید در برابر تهدیدها دفاع شود.
محمدباقر آقایی با تبیین و تشریح اهداف و رسالت پدافند غیر عامل، اظهار داشت: مفهوم ساده پدافند غیر عامل این است که دیده نشویم، اگر دیده شدیم شناخته نشویم، اگر شناخته شدیم مورد هدف قرار نگیریم و اگر مورد هدف قرار گرفتیم آسیبی نبینیم و اگر آسیب دیدیم بتوانیم با سرعت فعالیت خود را از سر بگیریم یعنی اینکه در شرایط بحرانی تداوم خدمات رسانی  نبایستی قطع شود.

وی افزود: در اعتقادات ما جنگ افروزی و جنگ طلبی کار زشت و ناپسندی است ولی دفاع از جان انسان ها و سرزمین کار با ارزش و پسندیده است.

آقایی گفت: اگر بخواهیم در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی تاب آوری داشته باشیم باید اصول و الزامات پدافند غیر عامل را رعایت کنیم و در جامعه آمادگی ایجاد کنیم؛ اگر آمادگی ایجاد شود، بازدارندگی ایجاد می شود و اگر بازدارندگی ایجاد شود مطمئناً مصونیت، پایداری، استحکام و امنیت ایجاد خواهد شد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری اظهار داشت: تهدید و نا امنی همیشه هست و بایستی دفاع شود و با درنظر گرفتن این که با مرور زمان و پیشرفت علم و فناوری ماهیت تهدیدات تغییر می یابد و الگوی ثابتی ندارد و از طرفی تهدیدات ترکیبی و مدرن شده است لذا بایستی انسان ها همیشه برای دفاع آماده باشد.

وی همچنین رسالت و ماموریت اصلی پدافند غیر عامل را مصون سازی و ایمن سازی زیرساخت ها و حفاظت از جان و اموال مردم را از وظایف و تکالیف مهم پدافند غیر عامل دانست.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 9 آبان 1400
  • توسط - پدافند غیر عامل