پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 21 آبان 1398
En
تاریخ : چهارشنبه 24 مهر 1398
کد 484

فرماندار مراغه خبر داد:

جشنواره سیب و رغبت سرمایه‌گذاران برای ایجاد صنایع تبدیلی در مراغه

فرماندار ویژه شهرستان مراغه به دستاوردهای جشنواره سیب اشاره کرد و گفت: به دنبال برگزاری این جشنواره، سرمایه‌گذاران برای ایجاد صنایع تبدیلی در شهرستان علاقه‌مند شده‌اند.

حمید شکری  در جلسه سرمایه گذاران اظهار داشت: تجار و سرمایه گذاران دعوت شده به جشنواره سیب مراغه پس از آشنایی با ظرفیت ها و تولیدات کشاورزی شهرستان، تمایل خود را برای سرمایه گذاری در زمینه زنجیره صنایع تبدیلی و فرآوری سیب و سایر محصولات در شهرستان اعلام کردند.
 

وی گفت: با سه گروه از سرمایه گذاران در این خصوص جلسه ای برگزار و توافقات اولیه انجام شده و پیشنهادات سرمایه گذاران در نخستین جلسه مرکز حمایت از سرمایه گذاری شهرستان مطرح و بررسی خواهد شد.
 

شکری افزود: مجموعه شهرستان آماده همکاری با سرمایه گذاران بوده و فرمانداری در روند صدور مجوز و معرفی به بانک برای دریافت تسهیلات بانکی در کنار سرمایه گذاران است.
 

وی با بیان اینکه زمینه برای اشتغال زایی در شهرستان فراهم است، افزود: بخش های کشاورزی و گردشگری اولویت نخست در توسعه شهرستان بوده و باید از ظرفیت های شهرستان برای اشتغال زایی و سرمایه گذاری استفاده کرد.

شکری اضافه کرد: برای ایجاد زنجیره صنایع در شهرستان ابتدا باید نیاز سنجی و بازاریابی محصولات صورت گیرد تا مشکلات امروز برخی کارخانه ها در این زمینه به وجود نیاید.

وی گفت: به دلیل نبود صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی، سالانه ۵۰ هزار تن سیب در شهرستان دورریز می شود که توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی، علاوه بر جلوگیری از هدررفت این محصولات به رونق اقتصادی و تولیدی در منطقه و شهرستان کمک می کند.

جشنواره یکروزه سیب مراغه جمعه ۱۹ مهرماه در اردوگاه المهدی روستای کرج آباد برگزار شد.

شهرستان مراغه با بیش از ۱۱۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی از قطب های مهم تولید محصولات کشاورزی در آذربایجان شرقی است.
 

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 24 مهر 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی