Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : چهارشنبه 24 مهر 1398
کد 485

فرماندار مراغه:

وضعیت پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی مراغه مناسب نیست

فرماندار ویژه مراغه گفت: وضعیت پرداخت تسهیلات مصوب کارگروه‌های اشتغال استانی و شهرستانی در برخی از بانک‌های این شهرستان مناسب نیست.

حمید شکری در نشست اشتغال و تسهیلات بانکی مراغه افزود: عملکرد این بانک ها جایگاه مراغه را در بین شهرستان های آذربایجان‌شرقی در تخصیص تسهیلات، تحت الشعاع قرار داده است.
 

وی اضافه کرد: با وجود تصویب ۷۰ درصد از طرح های اشتغال زا و تولیدی در کارگروه های استانی و معرفی به بانک های عامل، میزان پرداخت آنها در مقایسه با جمعیت و جایگاه و نیز تعداد طرح های ارائه شده، مطلوب نبوده است.
 

شکری گفت: در بخش تسهیلات روستایی نیز از مجموع ۲۰ میلیارد تومان طرح مصوب و معرفی شده به بانک ها، فقط ۱۲ میلیارد به متقاضیان پرداخت شده است.
 

وی افزود: در بین بانک های عامل شهرستان،  چند بانک تسهیلات مصوب را به متقاضیان ارائه و پرداخت کرده است.
 

وی ادامه داد: با وجود اعلام مصوبه بخشودگی های بانکی،   برخی بانک ها در این زمینه اهتمام کافی نداشته و در اجرای آن کوتاهی می کنند.
 

فرماندار مراغه اضافه کرد: اگر بانک های شهرستانی در ارائه تسهیلات همکاری نکنند امسال نیز وضعیت شهرستان در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و طرح های اشتغال زا چندان قابل وصف نخواهد بود.
 

شکری با بیان اینکه ارائه تسهیلات و حمایت‌های مناسب، سرمایه‌گذاران و واحدهای تولیدی را دلگرم می‌کند افزود: ارائه مناسب تهسیلات بانکی در زمینه حمایت از اشتغال و تولید در شهرستان باید شتاب گیرد.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 24 مهر 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی