Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 3 بهمن 1400
En
تاریخ : سه شنبه 11 آبان 1400
کد 4858

استاندار آذربایجان شرقی:

نقاط مرزی باید در وضعیت اقتصادی استان و کشور تأثیرگذار باشند

استاندار آذربایجان شرقی در بازدید از پایانه مرزی نوردوز در شهرستان جلفا، تأکید کرد: نقاط مرزی استان باید در وضعیت اقتصادی استان و کشور تأثیرگذار باشند.
عابدین خرم ظهر امروز (سه‌شنبه) در سفر به شهرستان جلفا، از پایانه مرزی نوردوز بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این نقطه مرزی قرار گرفت.
 
وی سپس در جلسه کارگروه ویژه مرزی، مسائل و مشکلات پایانه‌های مرزی استان را با حضور مسئولان مرتبط بررسی کرد.
 
استاندار آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به تأکید رئیس جمهور مبنی بر ارتقای کمی و کیفی مناطق آزاد و مرزی برای توسعه تجارت خارجی، گفت: موانع توسعه مناطق مرزی را باید رفع کنیم.
 
وی همچنین به سفر دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی به منطقه آزاد ارس اشاره کرد و گفت: عزم جدی برای حل مشکلات و توسعه منطقه آزاد ارس و پایانه‌های مرزی استان وجود دارد.
 
خرم با تأکید بر اقدامات هدفمند برای ایجاد بازارچه‌های مرزی و زیرساخت‌های مناسب حمل‌ونقل و جلوگیری از برخی تنش‌های مرزی، گفت: برخی از زیرساخت‌ها در نقاط مرزی نوردوز و خداآفرین دارای مشکل است که با همکاری دستگاه‌های مسئول برای اصلاح آنها تلاش می‌کنیم.
 
وی تأکید کرد: حل مشکلات مرزی می‌تواند به توسعه فعالیت‌های تجاری و بازرگانی و تسهیل در امر صادرات و واردات کمک کند و باید نقاط مرزی ما بتوانند در وضعیت اقتصادی استان و کشور تأثیرگذار باشند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان، فرمانده مرزبانی استان، مدیران کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان و امنیتی و انتظامی استانداری، ناظر گمرکات استان و رئیس گمرک نوردوز هم در این بازدید استاندار آذربایجان شرقی را همراهی کردند.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 11 آبان 1400
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی