Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 3 بهمن 1400
En
تاریخ : چهارشنبه 12 آبان 1400
کد 4860

استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:

حل موانع اساسی تولید مسکن در استان/ اطلاع‌رسانی دقیق از طرح‌های مسکن به مردم

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر حل موانع اساسی تولید مسکن در استان بویژه تأمین زمین و ارائه تسهیلات بانکی، از مدیران این حوزه خواست تا درخصوص طرح‌های اقدام ملی مسکن و جهش تولید مسکن به مردم اطلاع‌رسانی دقیق کنند.
عابدین خرم در جلسه شورای مسکن استان، تأمین زمین را مشکلی اصلی طرح‌های تولید مسکن دانست و گفت: وضعیت اراضی موجود که برای ساخت مسکن مناسب هستند، باید به صورت شفاف و روشن مشخص شود.
 
وی با تأکید بر اینکه برای متقاضیان شهر تبریز باید از بافت‌های فرسوده یا شهرهای پیرامونی مانند سهند و شهریار برای احداث مسکن استفاده کنیم، افزود: واحدهای مسکونی جدید به هیچ عنوان نباید خارج از حریم شهر ساخته شوند.
 
استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر همراهی بانک‌ها با متقاضیان و تولیدکنندگان مسکن تأکید کرد و گفت: بانک‌ها کمک کنند تا هیچ پروژه‌ای به خاطر مشکلات مالی متوقف نشود.
 
وی با بیان اینکه هنوز اطلاع‌رسانی دقیقی از طرح‌های تولید مسکن نشده است، گفت: با توجه به ذهنیتی که مردم از مسکن مهر با تمام محاسن و معایب آن دارند، لازم است طرح‌های جدید مسکن به صورت شفاف و دقیق به مردم اطلاع‌رسانی شود.
 
خرم با اشاره به سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه ساخت مسکن، گفت: با تشریح سیاست‌های این حوزه و ایجاد جذابیت و انگیزه برای متقاضیان باید از این فرصت برای خدمت به مردم استفاده کنیم.
 
وی همچنین بر تسریع در صدور پروانه ساختمانی پروژه‌های اقدام ملی مسکن در شهر جدید سهند تأکید کرد.
 
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی هم در این جلسه سهمیه استان از طرح اقدام ملی مسکن را حدود 40 هزار واحد اعلام کرد و گفت: تاکنون 6 هزار و 251 پروژه به متقاضیان تایید‌شده تخصیص یافته است.
 
ابوالقاسم سلطانی با اشاره به اینکه 73 هزار متقاضی در استان ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: از این تعداد 8 هزار و 415 متقاضی، واجد شرایط تشخیص داده شده و 7 هزار و 814 نفر نسبت به افتتاح حساب اقدام کرده‌اند.
 
در این جلسه پس از ارائه مهم‌ترین مواد و تبصره‌های قانون جهش تولید مسکن، درخصوص مسائل و مشکلات پروژه‌های اقدام ملی مسکن بحث و تبادل نظر شد.
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 12 آبان 1400
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع رسانی2