Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 3 بهمن 1400
En
تاریخ : چهارشنبه 12 آبان 1400
کد 4861

استاندار آذربایجان شرقی:

دستگاه قضایی نقش مهمی در تحقق اهداف عدالت‌محوری و فسادستیزی دولت سیزدهم دارد

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهداف عدالت‌محوری، مردم‌داری و فسادستیزی در دولت سیزدهم، نقش قوه قضاییه را در تحقق این اهداف مهم و راهبردی برشمرد و بر هماهنگی و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی با دستگاه قضایی استان تأکید کرد.
عابدین خرم در دیدار اعضای شورای قضایی استان با وی، با بیان اینکه فعالیت‌های برجسته دستگاه قضا، مایه خیر و برکت و امیدواری مردم شده است، افزود: در دوره ریاست آیت‌الله رئیسی در قوه قضاییه، شاهد پویایی و رشد روزافزون سیستم قضایی کشور بودیم و در دوره جدید هم این وضعیت ارتقا یافته است.
 
وی، تحقق شعارهای اصلی دولت مبنی بر عدالت‌محوری، مردم‌داری و فسادستیزی را درگرو هماهنگی و هم‌افزایی همه بخش‌های کشور دانست و گفت: قوه قضاییه در این خصوص یکی از نقش‌های اصلی را دارد و امیدواریم ثمره این همکاری و همدلی، افزایش اعتماد ملی و سرمایه اجتماعی و رشد اقتصادی باشد.
 
استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از تلاش‌ها و خدمات دستگاه قضایی استان بویژه در بحث حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی و حمایت از بخش صنعت و تولید، گفت: وضعیت دستگاه قضایی استان همواره رو به رشد و ارتقاست و مجموعه دستگاه‌های اجرایی استان هم برای تداوم این جهاد عظیم در کنار مسئولان قضایی خواهند بود.
 
وی همچنین با اشاره به حضور فعال دستگاه‌های نظارتی در استان، گفت: در کنار نظارت دقیق بر عملکرد ادارات، استفاده از افراد پاکدست باید جدی گرفته شود تا نگرانی از بابت تخلفات اداری نداشته باشیم.
 
خرم، تقویت فضای اعتماد بین قوای کشور را نقطه عزیمت تحقق اهداف متعالی نظام دانست و گفت: با همراهی و همدلی دستگاه‌های اجرایی و قضایی، بسیاری از مشکلات قابل حل است.
 
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی هم در این دیدار اظهار داشت: در جهت شناسایی و حل مشکلات، بهبود نظام اداری، پیشگیری از وقوع جرم و نظارت بر حسن اجرای قوانین در کنار مدیریت اجرایی استان هستیم.
 
موسی خلیل‌اللهی با تأکید بر ظرفیت بالای دستگاه قضایی در استان، گفت: کارهای ماندگار آیت‌الله رئیسی در قوه قضاییه موجب امیدآفرینی در بین مردم شده و باور داریم که با حضور ایشان در رأس قوه مجریه و تیم پاکدست و فسادستیز دولت، مسائل و مشکلات کشور حل خواهد شد.
 
وی با اشاره به برخی از اقدامات مهم دستگاه قضایی در استان، گفت: با تشکیل کمیته حمایت از منابع طبیعی از سال 1398، قریب به دو میلیون هکتار از اراضی ملی، تثبیت مالکیت شده و کارهای خوبی در راستای پیشگیری از وقوع جرم انجام شده است.
 
خلیل‌اللهی همچنین حمایت از تولید و احیای واحدهای راکد تولیدی را از مهم‌ترین اولویت‌های دستگاه قضایی استان برشمرد و با بیان اینکه آذربایجان شرقی از نظر احیای کارخانجات ورشکسته جزو استان‌های پیشرو کشور است، افزود: در 6 ماهه نخست امسال، مسائل و مشکلات 121 واحد تولیدی به صورت تخصصی در دادگستری استان بررسی شده و از رکود و تعطیلی آنها جلوگیری شده است.
 
آلبوم تصاویر دیدار با اعضای شورای قضائی استان

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 12 آبان 1400
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع رسانی2