Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 13 آذر 1400
En
تاریخ : يکشنبه 16 آبان 1400
کد 4876

مانور ارتباطات مخابراتی در شرایط بحرانی در شهرستان مرند برگزار شد

مانور برقراری ارتباطات مخابراتی اضطراری در شرایط بحرانی مانند حوادث پرتوی در مناطق مرزی استان، در نزدیکی روستای هرزند عتیق شهرستان مرند برگزار شد.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی در این رزمایش، با بیان اینکه برای بهره برداری حداکثری از مانورها و رزمایش ها بایستی سناریو دقیقی برای آنها تدوین شود افزود: سناریوها تصویر روشنی از آینده اند که برنامه ریزي به کمک آن ها می تواند مسائل، چالش هـا و فرصـت هاي محیط را به روشنی ببیند و بشناسد. یک سناریو، تنها پیش بینی یک آینده خاص نیست، بلکه توصـیف همـۀ احتمالات است. در واقع، سناریو تصویري از آینده ممکن و محتمل است.

محمدباقر آقایی تاکید کرد: بایستی برنامه ها و تدابیر لازم برای تمام شرایط احتمالی بصورت مدون آماده و سپس کارایی و اثربخشی برنامه های پاسخ با انجام مانور ها و تمرین های مختلف ارزیابی و نواقص برطرف شود.

مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان شرقی نیز گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته پدافندغیرعامل و ارزیابی عملکرد مخابرات استان در تامین ارتباط در شرایط بحرانی، سناریوی تامین ارتباط مخابراتی در منطقه روستای هرزند عتیق مابین شهرستانهای جلفا و مرند پیش بینی و با موفقیت اجرا شد.

شکوری افزود: در این مانور، تجهیزات پرتابل مخابراتی در حداقل زمان از مرکز استان حمل و در محل مورد نظر نصب و راه اندازی شد و ارتباطات تلفن همراه، ثابت، تلفن همگانی و اینترنت در منطقه و ساکنین مورد نظر تامین شد.

وی ادامه داد: با فرض اینکه در زمان بحران برق هم در محل موجود نباشد، در این مانور برق موردنیاز از طریق ژنراتور تامین شد.

فرماندار مرند هم بر لزوم افزایش تجهیزات مخابراتی در منطقه تاکید کرد و گفت: در زمان بحران، به دلیل قطع امواج ارتباطی، بیشترین مشکل در پی حضور اقوام و بستگان ساکنان منطقه در محل آسیب دیده ایجاد می شود که با تامین زیرساختهای پرتابل ارتباطی مخابرات میتوان شاهد کاهش حضور افراد در منطقه بحران زده شد.

گرشاسبی افزود: اکنون هشت دستگاه پرتابل مخابراتی در استان موجود است که میتوان با افزایش این تجهیزات شاهد به حداقل رساندن مخاطرات جانبی در زمان بحران شد.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 16 آبان 1400
  • توسط - پدافند غیر عامل