Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 13 آذر 1400
En
تاریخ : يکشنبه 16 آبان 1400
کد 4877

مانور پدافند سایبری در شرکت مخابرات آذربایجان شرقی برگزار شد

به مناسبت هفته گرامیداشت پدافند غیرعامل، مانور پدافند سایبری با موضوع حمله باج افزاری و تخریب داده ها در شرکت مخابرات منطقه آذربایجان شرقی انجام شد.
مدیر مخابرات منطقه آذربایجان شرقی در این مانور، با اشاره به حملات سایبری در سال جاری در کشور بویژه به سیستم هوشمند کارت سوخت افزود: ما در دوران جنگ سایبری قرار داریم لذا شرکت مخابرات تدابیر و تمهیدات لازم را برای مقابله با حوادث و حملات سایبری احتمالی پیش بینی کرده و در این مانور سعی شده تا کارآمدی اقدامات پدافندی شرکت مخابرات در حوزه حفاظت از داده ها و استمرار خدمات رسانی به مردم در عمل مورد ارزیابی قرار گیرد.

مدیر مرکز افتای استان نیز در این مانور بیان داشت: دستگاه ها و سازمان ها بایستی برای انواع مختلف حوادث و حملات احتمالی به زیرساخت های سایبری طرح های پاسخ اضطراری تهیه کرده و با انجام انواع چنین تمرین ها و مانورهایی طرح های پاسخ را مورد ارزیابی قرار داده و نواقص و مشکلات آنرا رفع نمایند.

در این مانور که با فرض از کار افتادن یکی از سرورهای فیزیکی و همچنین بروز خرابی در دستگاه ذخیره سازی SAN در سایت اصلی اجرا شد که با راه انداری ماشین های مجازی پشتیبان که در سایت ثانویه پیش بینی شده خدمات رسانی سامانه های مختل شده در کمترین زمان به حالت عادی بازگشت. همچنین داده های مورد نظر از نسخه های پشتیبان موجود در سایت ثانویه در دسترس قرار گرفت.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 16 آبان 1400
  • توسط - پدافند غیر عامل