Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 13 آذر 1400
En
تاریخ : يکشنبه 16 آبان 1400
کد 4878

برگزاری مانور سنجش پایداری شبکه در شرکت ارتباطات زیرساخت استان آذربایجان شرقی

رزمایش پایداری شبکه به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل در مرکز شهید رحیمیان شرکت ارتباطات زیرساخت استان برگزار شد.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی در این رزمایش، با اشاره به اهمیت برگزاری چنین رزمایش هایی، گفت: برگزاری رزمایش فرصت مناسبی برای ارزیابی میزان آمادگی برای پاسخ موثر به حوادث احتمالی و افزایش هماهنگی تیم های فرماندهی و عملیاتی است.

محمدباقر آقایی ادامه داد: با اجرای رزمایش ها می توان نقاط ضعف در فرایندها و کمبودهای احتمالی در منابع و تجهیزات را شناسایی کرده و برای رفع آنها برنامه ریزی کرد.

یوسفی، مدیر شرکت ارتباطات زیرساخت استان نیز شرکت ارتباطات زیرساخت را به عنوان بستر ارتباطی مشترک بین تمامی اپراتورها عنوان کرد و افزود: به دلیل اهمیت جایگاه این شرکت در تامین ارتباطات در سطح کشور بویژه شمالغرب سالانه مانورهایی را برای ارزیابی میزان پایداری شبکه در مواجهه با انواع حوادث احتمالی در استان پیش بینی و اجرا می شود و در سناریوی ترکیبی پیش بینی شده برای این مانور، قطعی جریان برق در یکی از ایستگاه های شهرستانی و همچنین در بخش دوم اختلال در یکی از مسیرهای ارتباطی بین شبستر و تبریز جزء مفروضات مانور می باشد.

در این مانور با قطعی برق شهری در ایستگاه مورد نظر، تامین برق مورد نیاز تجهیزات از طریق UPSها و سپس ژنراتور برق اضطراری با موفقیت انجام گردید و هیچگونه اختلالی در ایستگاه مورد نظر بوجود نیامد. همچنین با قطع مسیر ارتباطی اصلی بین شبستر و تبریز، ارتباطات شبکه از طریق مسیر جایگزین برقرار و با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفت.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 16 آبان 1400
  • توسط - پدافند غیر عامل