Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
چهارشنبه 4 خرداد 1401
En
تاریخ : يکشنبه 23 آبان 1400
کد 4907

به مناسبت هفته پدافند غیرعامل؛

نشست تخصصی حقوق زن در خانواده در استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد

نشست تخصصی حقوق زن در خانواده به مناسبت هفته پدافند غیرعامل با مشارکت اداره کل امور زنان و خانواده و اداره کل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد.
در این نشست که به صورت حضوری برای مشاوران دستگاه‌های اجرایی و به صورت ویدئوکنفرانس برای کارشناسان فرمانداری‌ها برگزار شد، درخصوص مباحث حقوق زن در اسلام، ایران و سطوح بین‌المللی، بحث طلاق و حضانت فرزندان، جرایم زنان و ... بحث و گفت‌وگو شد.
 
نسرین پیرسمساری، مشاور استاندار در امور بانوان و خانواده در این نشست با اشاره به اهمیت مباحث حقوق زنان در خانواده و اجتماع، گفت: طبق فرمایش امام راحل، زن تمدن‌ساز است و این یعنی به نقش و جایگاه زنان و دختران ایرانی اهمیت بسیاری داده شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: زن مسلمان می‌تواند با توجه به مقتضیات زمان در تمام فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و علمی مشارکت و حضور فعالانه داشته باشد، زیرا تمامی عرصه‌ها برای فعالیت و موفقیت او آماده است؛ به شرطی که عفاف و عفت در تمامی زمینه‌ها رعایت شود.
 
پیرسمساری در ادامه بر نقش کارآمد سازمان‌های مردم‌نهاد و بانوان فعال در زمینه‌های مختلف اشاره کرد و خواستار همکاری و همفکری هر چه بیشتر سمن‌ها در راستای پیشبرد اهداف حوزه زنان و خانواده در استان شد.
 
مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان شرقی نیز در این نشست، گفت: عصر، عصر آسیب پذیری است و ما با این آسیب ها زندگی می کنیم .این آسیب ها مثل آسیب های شیمیایی، تروریسم، جنگ اطلاعات و جنگ نرم و تهدید های اجتماعی و فرهنگی است و به همان اندازه و شاید بیشتر خطرناک است.
 
محمدباقر آقایی با بیان اینکه این تهدید همیشگی است و باید دفاع همه جانبه صورت پذیرد، به نقش زنان در پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: امروزه راهبرد دشمن، هویت زدایی، فرهنگ زدایی و تضعیف فرهنگ است که عزم و اراده مردم و دولت را در جهت مبارزه با این جنگ  نرم می طلبد.
 
دکتر کرامت، معاون قضایی دادگستری استان نیز به منشورهای حقوق زنان و خانواده و میثاق نامه های حمایت از زنان و رفع خشونت و تبعیض علیه زنان در سطح ملی و بین المللی اشاره کرد و گفت: با وجود قوانین و منشورهای بسیاری که در خصوص حمایت از حقوق زنان وجود دارد، متاسفانه در واقعیت مورد بی توجهی و کم توجهی  قرار گرفته است.
 
وی گفت: مقام معظم رهبری در مناسبت‌های مختلف بر حقوق زنان و خانواده تاکید کرده و با ابلاغ سیاست‌های کلی حقوق زنان و خانواده بر اهمیت آن صحه گذاشته اند.
 
در پایان این نشست از دو نفر از بانوان فعال حوزه پدافند غیرعامل از ادارات جهاد کشاورزی و راه و شهر سازی استان تجلیل شد.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 23 آبان 1400
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی