Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 13 آذر 1400
En
تاریخ : دوشنبه 24 آبان 1400
کد 4908

تاکید فرماندار مراغه بر رفع مشکلات واحدهای تولیدی در حال تکمیل

فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: تامین مالی و تسهیلاتی و نیز رفع مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی در حال تکمیل و در آستانه راه اندازی برای بهبود وضعیت تولید و اشتغال در این شهرستان بیش از پیش ضروری است

سیدعلی موسوی در جلسه گروه کاری بازار کار مراغه افزود: هم اکنون برخی از واحدهای تولیدی با پیشرفت بالای ۷۰ درصد این شهرستان نیازمند تامین سرمایه در گردش و تسهیلات بانکی برای این منظور هستند.

وی ادامه داد: با رفع مشکل تامین مالی برای سرمایه در گردش این واحدها، زمینه برای آغاز فعالیت آنها فراهم شده و شاهد اشتغال زایی و رونق تولید در این شهرستان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه نرخ اشتغال در مراغه مناسب نیست گفت: هم اکنون بیکاری موجود در این شهرستان آزاردهنده بوده و وضعیت اشتغال نیز در مقایسه با سایر شهرهای استان که دارای واحدهای صنعتی هستند پایین است.

فرماندار مراغه تاکید کرد: برای بهبود وضعیت اشتغال و کاهش بیکاری نیاز به همراهی تمامی دستگاه ها و به ویژه بانک های برای حمایت از بخش تولید به ویژه در بخش های صنعت، کشاورزی و گردشگری است.

وی ادامه داد: براین اساس، باید موانع پیش روی دریافت تسهیلات بانکی واحدهای تولیدی بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی مرتفع شود تا شاهد تکمیل و بهره برداری از این واحدها باشیم.

موسوی خاطرنشان کرد: ارائه تسهیلات مشاغل خانگی نیز یکی از راهکارهای موثر برای اشتغال زایی خرد در سطح شهرستان بوده که این امر نیز باید مورد توجه دستگاه های متولی امر قرار گیرد و در این خصوص اهتمام لازم برای بهره مندی از سهم تسهیلاتی این شهرستان انجام شود.

فرماندار مراغه بر رفع مشکلات واحدهای تولیدی در حال تکمیل تاکید کرد

معاون اشتغال و کارآفرینی تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به لزوم حمایت از کارآفرینان گفت: از کارآفرینان که همواره حامی ایده های خلاق برای تولید و اشتغال بوده اند حمایت قانونی می شود.

یونس طاهری افزود: هیچ محدودیت و مانعی برای پرداخت و اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی و کارآفرینان در این استان وجود ندارد و برخی مشکلات موجود نیز فقط به دلیل برخی ناهماهنگی های برون دستگاهی ایجاد شده است که مرتفع می شود.

وی با اشاره به حمایت های انجام شده از واحدهای خسارت دیده براثر کرونا ادامه داد: در دوران کرونا واحدهای مختلفی به ویژه در بخش گردشگری خسارت های مالی متحمل شدند که براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و برای تثبیت اشتغال و نیز برای حمایت از آنها، تسهیلات مناسبی ارائه می شود.

طاهری با بیان اینکه بیش از ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا در این شهرستان اعطا شده است، اعلام کرد:  واحدهای آسیب دیده از کرونا می توانند تا آخر آذرماه امسال برای بهره مندی از تسهیلات کرونایی در سامانه کارا ثبت نام کرده و از آن بهره مند شوند.

 

فرماندار مراغه بر رفع مشکلات واحدهای تولیدی در حال تکمیل تاکید کرد

معاون برنامه ریزی فرماندار مراغه نیز گفت: در راستای حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان این شهرستان باید مشکلات پیش روی دریافت تسهیلات بانکی مرتفع شود.

حکیمه انتظاری افزود: مشکلاتی در خصوص دریافت تسهیلات بانکی برای طرح های در آستانه راه اندازی در شهرک شیلات این شهرستان وجود دارد که باید رفع شود تا شاهد افزایش و رونق تولید در این بخش باشیم.

وی ادامه داد: دستگاه های مختلف اجرایی شهرستان در زمینه طرح های مصوب مشاغل خانگی و نیز واحدهای تولیدی برای استفاده از طرح کارورزی و مشوق بیمه ای مشارکت فعال تر داشته باشند.

فرماندار مراغه بر رفع مشکلات واحدهای تولیدی در حال تکمیل تاکید کرد

مدیر امور شعب بانک سپه آذربایجان شرقی نیز گفت: هم اکنون ۴۱ درصد منابع این بانک در استان برای ارائه تسهیلات حمایت از تولید و اشتغال در دسترس بوده و آماده حمایت از اشتغال و تولید هستیم.

سیدعلی موسوی افزود: روسای شعب بانک ها باید با تفکر اشتغال آفرینی و کارآفرینی تلاش کنند چراکه اشتغال زایی زمینه ساز توسعه اقتصادی و مایه مباهات سیستم بانکی است.

فرماندار مراغه بر رفع مشکلات واحدهای تولیدی در حال تکمیل تاکید کرد

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراغه هم گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون سه میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان تسهیلات برای ۳۳ طرح با اشتغال زایی ۵۶ نفر در قالب تسهیلات روستایی در این شهرستان پرداخت شده است.
 

پرویز حبیبی افزود: همچنین در این مدت ۱۲۲ مجوز برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی در این شهرستان صادر شده است.
 

وی ادامه داد: در سال جاری همچنین ۷۲.۴ میلیارد تومان تسهیلات فراگیر برای ۳۲ طرح با پیش بینی ۶۵۱ نفر اشتغال زایی در قالب اشتغال فراگیر پرداخت شده است.
 

وی اعلام کرد: این تسهیلات توسط پنج بانک کشاورزی، توسعه تعاون، رفاه کارگران، سپه و ملی پرداخت شده است.
 

 در پایان این نشست از مدیران واحد صنعتی کاوه سودا و آسافلوت، شرکت تعاونی پرسین و آرد سنبل این شهرستان به عنوان کارآفرین نمونه استانی تجلیل شد.
 

فرماندار مراغه بر رفع مشکلات واحدهای تولیدی در حال تکمیل تاکید کرد

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 24 آبان 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه