Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 3 بهمن 1400
En
تاریخ : چهارشنبه 26 آبان 1400
کد 4928

فرماندار ورزقان:

احداث 34 باب مدرسه در ورزقان بر اساس نیاز سنجی است

فرماندار ورزقان گفت: انعقاد تفاهم‌نامه‌های احداث مدارس در این شهرستان با بنیاد علوی، شرکت ملی صنایع مس ایران و سایر خیرین بر اساس نیاز سنجی‌های انجام شده و راستای رفع مشکل فضای آموزشی و خداحافظی با مدارس کانکسی صورت گرفته است.
محمدباقر خانی در نشستی با حضور مسئولان آموزش و پرورش استان و نماینده ورزقان در مجلس شورای اسلامی، تشکیل کلاس‌های درس دانش‌آموزان تعدادی از روستاها در مدارس کانکسی را زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ندانست و اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته احداث مدارس شهرستان روند مطلوبی به خود گرفته و انتظار می‌رود طی سه سال آینده دانش‌آموزان 16 روستای شهرستان با مدارس کانکسی خداحافظی نمایند.

وی با اشاره به اینکه مدارس شهرستان به لحاظ برخورداری از تجهیزات کمبودهای دارند، گفت: با توجه به وجود دانش‌آموزان بسیار مستعد و پوشش روستایی غالب جمعیت شهرستان، انتظار می‌رود اداره‌کل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس استان به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشد.

فرماندار ورزقان با اشاره راه‌اندازی مرکز نوآوری ورزقان با هدف کمک به توسعه علمی شهرستان، خاظر نشان کرد: مرکز نوآوری ورزقان مسیر رشد علمی را در کنار سایر جوانان و مبتکرین شهرستان برای دانش آموزان مبتکر و مخترع نیز هموار خواهد کرد.

وی در پایان ضمن تشکر از مساعدت شرکت ملی صنایع مس ایران برای اختصاص 10 میلیارد ریال جهت خرید تبلت دانش‌آموزان نیازمند، گفت: انتظار داریم ثمرات فعالیت مجتمع معدنی مس سونگون را بیش از پیش در تامین زیرساخت‌های آموزشی برای دانش‌آموزان، دانشجویان، پژوهشگران و متخصصین شهرستان مشاهده کنیم. 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 26 آبان 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی ورزقان