Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
En
تاریخ : پنجشنبه 27 آبان 1400
کد 4931

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:

لزوم توجه به صنعتی‌سازی برای تسریع در اجرای طرح‌های مسکن

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی برای ایفای تعهدات استان در طرح نهضت ملی مسکن، گفت: برای تسریع در اجرای طرح‌های مسکن، بحث صنعتی‌سازی و تکنولوژی ساخت، مورد توجه قرار گیرد.
جواد رحمتی در جلسه شورای مسکن استان، با اشاره به وعده دولت مبنی بر ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال، گفت: تاکنون بیش از 89 هزار نفر در استان برای این طرح ثبت‌نام کرده‌اند که 62 هزار مورد آن مربوط به شهر تبریز است که در شهرهای جدید شهریار و سهند ساخته خواهد شد.

وی اظهار داشت: اجرای طرح‌های مسکن فرصتی است تا هزینه‌های انجام‌شده برای شهر جدید شهریار به ثمر رسیده و این شهر که در موقعیت خوبی نسبت به تبریز قرار دارد، رونق بگیرد.

رحمتی همچنین ایجاد زیرساخت‌های ضروری همزمان با ساخت واحدهای مسکونی را مورد تأکید قرار داد و گفت: طبق قانون، دستگاه‌‌های اجرایی موظفند اراضی مازاد خود را در اختیار طرح‌های مسکن قرار دهند و دستگاه‌های استانی باید در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشند.

ابوالقاسم سلطانی، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی هم در این جلسه تعداد متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در استان را 89 هزار و 824 نفر اعلام کرد و گفت: 70 درصد از این تعداد مربوط به شهر تبریز است که پس از احراز صلاحیت، ساخت واحدهای مسکونی آنها در شهرهای جدید شهریار و سهند انجام خواهد شد.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 27 آبان 1400
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی