Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 13 آذر 1400
En
تاریخ : يکشنبه 23 آبان 1400
کد 4934

بازدید فرماندار شبستر از تعاونی اعتبار کارکنان آموزش و پرورش تسوج

فرماندار شبستر در بازدید از شرکت تعاونی اعتبار کارکنان آموزش و پرورش تسوج ضمن تقدیر از فعالیت های این شرکت، گفت: تعاونگران و کارآفرینان، از سرمایه های اصلی کشور هستند.
حسین عبداللهی با اشاره به انتخاب شبستر به عنوان شهر تعاون گفت: تعاون شهر شهری است که اجزای آن با مفهوم تعاون آشنا بوده و عمده سیستم های آن در قالب تعاونی اقدام نموده و با تعامل این سیستم مفهوم شهر تعاون محقق می شود.

فرماندار شبستر کمک به رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی شهرستان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در شهرستان در قالب بخش تعاونی را یادآور شد و اظهار داشت: ایجاد فضای مناسب برای توسعه کسب و کار و کارآفرینی و جذب ایده‌ها در راستای توسعه کسب و کارهای جدید از جمله اهداف تعیین شبستر به عنوان شهر تعاون است که امیدواریم با شناسایی مزیت‌های تعاون شهر و انعکاس آن جهت جذب سرمایه گذاران جدید در شهرستان افزایش فرصت های شغلی و توسعه شهرستان از طریق تجمیع سرمایه های خرد افراد شهرستان را شاهد باشیم.

در این دیدار مدیرعامل تعاونی اعتبار کارکنان آموزش و پرورش تسوج ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این تعاونی گفت: این تعاونی در سال 1374 تاسیس و ضمن دریافت مجوز های لازم از مراجع ذیربط به ویژه از بانک مرکزی اکنون دارای 670  نفر عضو فرهنگی از مناطق آموزش و پرورش شبستر و تسوج با سرمایه 50 میلیارد ریال فعالیت می کند.

علی اکبر رفیعی به بخشی از خدمات این تعاونی در سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: در سال گذشته به اعضای تعاونی طبق اساسنامه و آئین نامه های مصوب 380 میلیارد ریال تسهیلات به صورت نوبتی و حتی اضطراری پرداخت گردید.

وی میزان کارمزد تسهیلات اعطایی را یک و نیم درصد ذکر کرد و خاطرنشان نمود: هیات مدیره و بازرسان تعاونی ضمن انجام وظایف قانونی با برگزاری مجامع عمومی که بالاترین مرجع تصمیم گیری است در موعد مقرر در بروزرسانی وضعیت حقوقی و مالی تعاونی تلاش می نماید .

گفتنی است تعاونی 
اعتبار کارکنان آموزش و پرورش تسوج تاکنون چهار بار به عنوان تعاونی برتر استانی و یک بار به عنوان تعاونی برتر ملی انتخاب شده است.


  • نوشته شده
  • در يکشنبه 23 آبان 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی شبستر