Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 13 آذر 1400
En
تاریخ : يکشنبه 30 آبان 1400
کد 4940

فرماندار ویژه مراغه:

شهرک‌های صنایع تبدیلی زمینه‌ساز تحول اقتصادی مراغه است

فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: طرح های منطقه ویژه اقتصادی، شهرک دوم صنعتی و شهرک صنایع غذایی و تبدیلی در صورت تحقق زمینه ساز تحول اقتصادی مراغه خواهد شد.

سیدعلی موسوی در جلسه شورای اداری مراغه افزود: این طرح ها با توجه به ظرفیت بالای موجود در بخش کشاورزی این شهرستان زمینه ساز ایجاد تولید و اشتغال پایدار در منطقه خواهد شد.

وی ادامه داد: طرح احداث کمربندی جنوبی و بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی از بزرگ ترین طرح های در دست اجرای این شهرستان بوده که در آینده نزدیک تحقق خواهد یافت.

وی با تشکر از اولین سفر شهرستانی استاندار آذربایجان شرقی به مراغه گفت: هم اکنون مهم ترین مصوبه این سفر از جمله رفع تداخل مسیر آزادراه با موسسه تحقیقات دیم در حال پیگیری و در در حال مرتفع شدن است.

وی افزود: با پیگیری نماینده و مسئولان شهرستانی و کشوری، تزریق ۴۰۰ میلیارد تومان از سوی کنسرسیوم بانکی و تخصیص حدود ۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و بانک سپه به عنوان سهامداران این طرح، در ماه های اخیر حرکت مناسبی برای تکمیل آزادراه مراغه- هشترود بوده است.

وی با اشاره به مشکلات اخیر در زمینه تخصیص قطار ویژه برای این شهرستان ادامه داد: در این راستا با پیگیری و رایزنی های انجام شده، واگن های شش و چهار تخته با افزایش سهمیه برای این شهرستان تخصیص یافته است.

وی اضافه کرد: همچنین در سال جاری تفاهم نامه احداث ۱۷ مدرسه با  ۵۳ کلاس درس توسط مجمع خیران مدرسه ساز این شهرستان انجام شده تا کمبود فضای آموزشی تا حدودی بسیاری مرتفع شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه مدیران اداری برای تسریع در اجرای طرح های عمرانی گفت:  دستگاه های اجرایی و ادارات این شهرستان برنامه ریزی مناسبی باری بهره مندی از بودجه سال آینده داشته باشند.

فرماندار مراغه با تاکید بر رعایت تکریم ارباب رجوع در ادارات افزود: مدیران و کارکنان دستگاه ها در پاسخ گویی به مردم و نامه های اداری اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: هرگونه استفاده اختصاصی و شخصی از خودروهای دولتی نامناسب و تخلف بوده و باید مدیران ادارات در این زمینه به رعایت قانون توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه بیشتر مشکلات در زمینه قوانین اداری با اصلاح قوانین قابل رفع شدن است اضافه کرد: با این وجود، مدیران اداری اجازه حق کشی ها و ایجاد موانع در مسیر سرمایه گذاری را ندهند.

وی با اشاره به وضعیت کرونایی مراغه گفت: با وجود وضعیت مناسب کنونی این شهرستان و کاهش تعداد بیماران و نیز روند مناسب واکسیناسیون، نباید عدم رعایت موازین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی موجب تشدید شیوع  مجدد این بیماری شود.

وی افزود: براساس مصوبه ستاد کرونا، مدارس این شهرستان از آذرماه فعالیت خود را با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی آغاز خواهند کرد.

وی با اشاره به وضعیت اداری این شهرستان گفت: در ارزیابی عملکرد فرمانداری این شهرستان که پیش ازاین در رتبه ۱۶ استانی قرار داشته، امسال با همراهی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان به رتبه چهارم ارتقا یافته است.
 

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 30 آبان 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه