Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 13 آذر 1400
En
تاریخ : دوشنبه 1 آذر 1400
کد 4949

در ارتباط معاون عمرانی استاندار با گفت‌وگوی ویژه خبری مطرح شد:

انتقاد از تصمیم دیسپاچینگ مرکزی در کاهش سهمیه گاز نیروگاه‌ها و مطالبه نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی تبریز

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، استقرار صنایع آلاینده مانند نیروگاه در نزدیکی شهر و فرسودگی ناوگان حمل‌ونقل عمومی را از مهم‌ترین دلایل تشدید آلودگی هوای کلانشهر تبریز ذکر کرد و گفت: یکی از عوامل اصلی آلودگی هوای تبریز، تصمیم دیسپاچینگ مرکزی گاز برای استفاده از مازوت به جای گاز طبیعی در نیروگاه تبریز است.
جواد رحمتی در ارتباط زنده با گفت‌و‌گوی ویژه خبری شبکه دو سیما، اظهار داشت: با وجود اینکه قانون، استفاده از سوخت مازوت به خصوص در هنگام آلودگی هوا را منع کرده، ولی از 15 شهریور امسال، برخلاف سال‌های گذشته که از پایان آبان ماه سوخت جایگزین استفاده می‌شد، نیروگاه تبریز به دلیل تصمیمات مرکزی مجبور به استفاده از سوخت مازوت شده است.
 
وی اضافه کرد: به همین دلیل، افزایش میزان آلاینده‌های هوا در تبریز، نسبت به سال گذشته زودتر شروع شده و با آلودگی هوا در این کلانشهر مواجه هستیم.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به فعالیت 600 اتوبوس شهری در تبریز با میانگین عمر بالای 15 سال، گفت: این اتوبوس‌ها بسیار فرسوده هستند و حداقل سه برابر این تعداد نیاز به افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی در تبریز داریم.
 
رحمتی افزود: متاسفانه بیش از 8 سال است که سهمیه‌ای برای افزایش ناوگان حمل‌ونقل عمومی به استان‌ها تعلق نگرفته و به رغم اینکه تولیدات داخلی برای تامین نیازها جوابگو نیست، برای واردات اتوبوس نیز مجوز صادر نشده است.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 1 آذر 1400
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی