Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 3 بهمن 1400
En
تاریخ : شنبه 13 آذر 1400
کد 5013

فرماندار ویژه مراغه:

تکمیل واکسیناسیون نیازمند اقناع سازی است

فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: تداوم واکسیناسیون بر علیه کرونا با وجود برخی مقاومت های نامعقول با تکیه بر فرهنگ سازی و اقناع سازی ممکن خواهد بود.

سیدعلی موسوی در جلسه ستاد مدیریت مقابله با کرونای شهرستان مراغه افزود: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و شخصیت های علمی، فرهنگی و مذهبی در خصوص لزوم واکسیناسون کرونا، هرگونه مخالفت با واکسیناسیون، در حقیقت جبهه گیری علیه سخنان و رهنمودهای این بزرگان است.

وی ادامه داد: همیشه در طول تاریخ عده ای به نادرستی و برخلاف علم علیه یافته های پزشکی چون واکسن در برابر بیماری ها مقاومت کرده اند و امروز نیز برخی این حرکت های نامعقول را ادامه می دهند.

وی اضافه کرد: با این وجود، بهترین و مناسب ترین راه برای واکسیناسیون تمام جامعه، اقناع سازی با استفاده از ظرفیت نخبگان و بزرگان شهر و کشور و نیز فعالان فرهنگی، رسانه ها و سمن هاست.

موسوی با اشاره به وضعیت مناسب واکسیناسیون در این شهرستان گفت: روند واکسیناسیون در برخی مناطق شهری و روستایی این شهرستان باید بهبود یابد.

وی ادامه داد: با وجود کاهش میزان ابتلا به  کرونا در روزهای اخیر، لزوم رعایت موازین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار مراغه تاکید کرد: همچنین با توجه به بازگشایی مدارس نیز پایش سلامتی و بهداشتی فرهنگیان و دانش آموزان در مدراس باید به صورت مستمر انجام شود.

موسی شعفی، معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مراغه نیز با اشاره به اینکه در روزهای اخیر برخی تورهای غیرمجاز توسط برخی افراد به مقصد اماکن زیارتی و سیاحتی در این شهرستان برگزار می شود، افزود: برای پیشگیری از بروز مشکلات اجتماعی و نیز بهداشتی، با گردانندگان این تورهای غیرمجاز برخورد قانونی شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه با اعلام اینکه از زمان بازگشایی مدارس از اول آذرماه امسال تاکنون ۱۵ مورد مثبت ابتلا به کرونا در بین دانش آموزان مشاهده شده است، گفت: تاکنون ۳۴۷ هزار و ۸۶ دُز واکسن کرونا در این شهرستان تزریق شده است.

اصغر تنومند تاکید کرد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، موازین بهداشتی و رعایت بهداشت در مدارس و مساجد باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: ۱۸۶ هزار و ۴۲۰ نفر دُز اول، ۱۵۷ هزار و ۵۱۹ نفر دُز دوم و نیز سه هزار و ۱۴۷ واکسن نفر در این شهرستان دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: ۸۴ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال مراغه دُز اول و ۷۰ درصد دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

تنومند خاطرنشان کرد: از مجموع جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال این شهرستان نیز ۹۰ درصد دُز اول و ۷۱ درصد دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
 

  • نوشته شده
  • در شنبه 13 آذر 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه