Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 29 ارديبهشت 1401
En
تاریخ : شنبه 13 آذر 1400
کد 5016

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:

ایمنی، امنیت و دفاع، سه مولفه ضروری در حوزه پدافند سایبری است

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی گفت: ایمنی، امنیت و دفاع، سه مولفه ضروری در حوزه پدافند سایبری است و دستگاه‌های خدمات‌رسان بویژه در حوزه خدمات زیربنایی باید این سه موضوع را جدی بگیرند.
محمدباقر آقایی در جلسه قرارگاه پدافند سایبری استان، افزود: دستگاه‌های مسئول بیشتر به موضوع ایمنی توجه کرده‌اند و از مولفه‌های امنیت و دفاع در این حوزه غفلت شده است.

وی به اهمیت فناوری اطلاعات و وابستگی دستگاه های اجرایی در حوزه‌های مختلف انرژی، امور مالی، حمل و نقل و صنعت و ...  به این فناوری اشاره کرد و افزود: امروزه شاهد هستیم حملات مختلف از این فضا با هدف ایجاد اختلال در خدمات ضروری مردم و ایجاد نارضایتی عمومی نسبت به حاکمیت افزایش یافته و از این رو توجه به مقوله امنیت زیرساخت های سایبری اهمیت ویژه ای یافته است.

آقایی بر حمایت جدی مدیران از حوزه فناوری اطلاعات و لزوم آمادگي سازمان ها و دستگاه هاي اجرايی در برابر حملات سايبري تاكيد كرد.

جانشين قرارگاه پدافند سايبری استان نیز در این جلسه با اشاره به گزارش های رسیده از تیم های نظارتی و مرکز پایش استان، اعلام کرد: خوشبختانه در سایه هماهنگی و تلاش های دستگاه های نظارتی از جمله پدافند غیرعامل، مرکز افتا و حراست کل استان و اهتمام مسئولان دستگاه های استانی، وضعیت امنیت سایبری استان نسبت به سال های گذشته ارتقا یافته است.

در این جلسه گزارش شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان درخصوص ارتقای امنیت سایبری در حوزه‌های تولید، توزیع و انتقال نیروی برق، شهرداری تبریز درخصوص ارتقای امنیت سایبری در حوزه ترافیک و قطار شهری، شرکت گاز استان درخصوص ارتقای امنیت سایبری در حوزه صنعتی و غیرصنعتی، کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان درخصوص ارتقای امنیت سایبری در حوزه خدمات بانکی و مرکز افتای استان درخصوص پایش وضعیت امنیت سایبری دستگاه‌های اجرایی استان ارائه شد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 13 آذر 1400
  • توسط - پدافند غیر عامل