Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 3 بهمن 1400
En
تاریخ : دوشنبه 22 آذر 1400
کد 5058

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

شناخت وضع موجود، اولین مسئولیت دستگاه‌های متولی حوزه فرهنگ است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی گفت: شناخت وضع موجود، اولین مسئولیت دستگاه‌های متولی حوزه فرهنگ برای مدیریت و سیاست‌گذاری در راستای کاهش آسیب‌ها و ارتقای سرمایه اجتماعی و بهزیستی است.
بدر شکوهی در جلسه هم‌اندیشی و هماهنگی دستگاه‌های طرف تفاهم‌نامه با وزارت کشور درخصوص برنامه‌های کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی استان، گفت: خوشبختانه وضعیت استان ما در اکثر شاخص‌های آسیب‌ها  نسبت به استان‌های دیگر وضعیت بهتری دارد، اما هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم.
 
وی گفت: مسأله‌کاوی و آسیب‌شناسی اقدامات مهم است و ارائه راهکارها و خدمات منسجم و هماهنگ و رصد اقدامات و روند کاهش و یا افزایش آسیب‌ها در جامعه از دیگر مسئولیت‌های دستگاه‌ها است.
 
شکوهی با بیان اینکه نوع نگاه و جهت‌گیری نسبت به مسائل اجتماعی باید تغییر کرده و از قالب کالبدی خارج شود، افزود: آموزش و پرورش، دروازه توسعه است و دستگاه‌ها باید برای سامان‌دهی مسائل اجتماعی با آموزش و پرورش همکاری لازم را به عمل آورند.
 
وی همچنین برنامه‌ریزی دستگاه‌های مسئول در سه حوزه خشونت، خودکشی و کودک‌همسری را خواستار شد و  بر وحدت رویه دستگاه‌ها برای مواجهه اثرگذار با آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 22 آذر 1400
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی