Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 3 بهمن 1400
En
تاریخ : چهارشنبه 24 آذر 1400
کد 5062

برگزیدگان نخستین جایزه کتاب سال معلم در مراغه تجلیل شدند

آیین اختتامیه نخستین جایزه دوسالانه کتاب سال معلم در مراغه برگزار شد و هفت مولف برگزیده از میان ۱۴۰ نفری که آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کرده بودند از جمله «حیدر عباسی» متخلص به باریشماز مولف «شرح انور» تجلیل شدند.

فرماندار ویژه شهرستان مراغه در این آیین اظهار داشت: جامعه نویسندگان و تعلیم‌دهندگان نقش اصلی را در فرهنگ‌سازی دارند اما این حوزه با توجه به مشکلات موجود به بازنگری نیاز دارد.

سیدعلی موسوی تاکید کرد: در حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگی وضعیت مناسبی نداریم و طی ۲ سال اخیر با توجه به همه‌گیری کرونا، عقب مانده‌ایم؛ بر همین اساس جای تفکر و بازنگری به شدت در این حوزه احساس می‌شود.

وی بیان کرد: بزرگان و جوانانی از کلاس‌های درس معلمان تعلیم یافته‌اند که انقلاب مشروطیت، جنبش دانشجویی، انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس را آفریده‌اند اما در این میان شاهد کم رنگ شدن تفکر و اندیشه‌های این چنینی هستیم و از این رو معلمان و تعلیم‌دهندگان باید اصلی‌ترین نقش را در بازنگری و ارائه تفکرات ویژه به جامعه ایفا کنند.

وی به پیشنیه درخشان علمی و فرهنگی مراغه در طول تاریخ نیز اشاره کرد و افزود: مراغه همواره مهد بزرگان بسیاری در حوزه های مختلفی در طول تاریخ بوده است و همچنان شاهد بزرگان در مراغه خواهیم بود.

موسوی به مشکلات نویسندگان و هنرمندان مراغه‌ای اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه شاهد مشکلات اقتصادی نویسندگان کتاب هستیم و این موضوع باعث شرمندگی ما مسئولان می‌شود.

در این آیین کتاب «شرح انور» اثر استاد «حیدر عباسی» متخلص به «باریشماز»، «مراغه کهن‌شهر ایران» نوشته مسعود غلامیه، «فیض‌نظر» نوشته شهرام اورنگ، «سرمایه اجتماعی و حاشیه‌نشینی» نوشته مریم حشمت، «هیدروژل‌ها در پزشکی زیستی» نوشته محمدحسن کریمی، «اسطوره‌های تاریخ ۱و۲» نوشته محمدرضا موسوی‌نژاد و «خوانش تحلیلی شهریار» نوشته سعید شاه‌محمدی به  عنوان هفت اثر برگزیده معرفی و از آنان تجلیل شد.

در پایان این آیین نیز متن بیانیه هیات داوران توسط «محمد مشتری» دبیر علمی اولین جایزه کتاب سال معلم مراغه قرائت شد.

برگزیدگان نخستین جایزه کتاب سال معلم در مراغه تجلیل شدند

برگزیدگان نخستین جایزه کتاب سال معلم در مراغه تجلیل شدند

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 24 آذر 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه