Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 3 بهمن 1400
En
تاریخ : چهارشنبه 24 آذر 1400
کد 5064

ضرب الاجل فرماندار اسکو برای راه اندازی ناوگان حمل و نقل عمومی در محور آزاد راه تبریز_سهند

فرماندار اسکو با اشاره به ضرورت اهتمام جدی تمامی دستگاه در اجرای مصوبات شورای ترافیک، از تعلل شهرداری سهند در ایجاد ناوگان حمل و نقل عمومی در محور آزاد راه تبریز_سهند که موجب نارضایتی شدید مردم شده است، انتقاد کرد و گفت: ضرب الاجل یک ماهه برای راه اندازی ناوگان حمل و نقل عمومی با تعداد حداقل ۲۰ دستگاه خودرو در محور آزاد راه تبریز_سهند تعیین می شود.
بابک رضی منش در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان اسکو، خواستار اجرای دقیق مصوبات این شورا توسط دستگاه های ذیربط شد و گفت: در صورت بروز حوادث و سوانح ناشی از قصور دستگاهی  و عدم اجرای مصوبات شورای مذکور، دستگاه های متولی و خاطی به مراجع اداری و قضایی معرفی خواهند شد.

وی از اجرای طرح ساماندهی وانت بارها و میوه فروشان در میادین و خیابان های اصلی شهرهای اسکو، سهند و ایلخچی خبر داد و گفت: این طرح در راستای انجام وظایف ذاتی شهرداری با همکاری نیروی انتظامی شهرستان و پلیس راهور اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی ترافیک شهرستان اسکو با اشاره به ترافیک سنگین خیابان امام خمینی (ره) در حد فاصل فلکه بانک ملی تا فلکه کبوتران حرم، از یک طرفه کردن محور مذکور از درخت چنار تا فلکه کبوتران حرم خبر داد و ابراز امیدواری کرد این طرح پس از اعمال تمهیدات ترافیکی در حداقل زمان ممکن اجرایی و عملیاتی شود.

وی همچنین از تصویب طرح تعریض خیابان امام خمینی(ره) ایلخچی خبر داد و افزود؛ این طرح در راستای کاهش بار ترافیک محور مذکور به عنوان جاده ترانزیتی داخل شهر به همت شهردار ایلخچی عملیاتی خواهد شد.

رضی منش با انتقاد شدید از اینکه پروژه کنارگذر ایلخچی در این سالها مورد بی توجهی قرار گرفته است گفت: این پروژه یک ضرورت استانی است و تنها ۲ کیلومتر از پروژه ۹ کیلومتری کنارگذر ایلخچی ناتمام است لذا تکمیل و بهره برداری از این پروژه بعد از گذشت حدود ۱۴ سال به عنوان مطالبه بحق مردم باید مورد پیگیری و توجه مسئولین امر قرار گیرد.

وی یکی از دلایل اصلی تصادفات رانندگی محور جزیره اسلامی را قیر زدگی این محور به ویژه در گردنه‌ها و سر پیچ‌ها عنوان کرد و افزود: این قیر زدگی مسیر در هنگام بارندگی موجب لیز خوردگی خودروها و منجر به سوانح فوتی و جرحی می‌شود که متاسفامه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان علارغم پیگیری های مکرر شورای ترافیک تاکنون در جهت حل این مشکل اقدامی انجام نداده که ضرورت دارد در اسرع وقت نسبت به رفع این مشکل اقدام نماید.

فرماندار اسکو همچنین به مقایسه آماری سوانح رانندگی این شهرستان در مقایسه با نه ماهه سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: در طی این مدت در سوانح رانندگی درون شهری ۷۵ درصد با افزایش فوتی و در موارد جرحی ۳ درصد کاهش و در خسارتی نیز ۳۲ درصد با افزایش مواجه بودیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه در سوانح برون شهری طی مدت مشابه با ۱۰ درصد کاهش فوتی و۱۲ درصد کاهش جرحی و ۱۰ درصد افزایش خسارتی در سطح شهرستان اسکو شاهد بودیم.

 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 24 آذر 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو