Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 3 بهمن 1400
En
تاریخ : چهارشنبه 24 آذر 1400
کد 5067

فرماندار ورزقان:

نقش‌آفرینی بزرگراه تبریز-ورزقان-نوردوز در توسعه نیمه شمالی استان

فرماندار ورزقان گفت: تکمیل بزرگراه خواجه-ورزقان-خاروانا-نوردوز فرصت ارزشمندی را پیش روی استان و کشور برای توسعه مبادلات با کشورهای همسایه قرار می‌دهد.
محمدباقر خانی در جلسه شورای ترافیک این شهرستان که در محل پروژه بزرگراه خواجه-ورزقان-خاروانا-نوردوز برگزار شد از مساعدت شرکت ملی صنایع مس ایران در تأمین هزینه‌های این پروژه قدردانی کرد و افزود: این مسیر بر محورهای شریانی استان و کشور سوار بوده و فرصت مغتنمی را پیش روی منطقه و استان در توسعه همکاری‌ها با کشورهای قفقاز و اوراسیا قرار می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه شمال و شمال شرق استان آذربایجان شرقی وضعیت مطلوبی را در برخورداری از محورهای مواصلاتی ندارد؛ اظهار داشت: تا همین چند ماه پیش پروژه بزرگراه خواجه-ورزقان-خاروانا-نوردوز تا سه‌راهی روستای آقابابا فرامرزی تأمین مالی شده بود که خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته در مجمع عمومی سالیانه شرکت مس ایران با تأمین هزینه‌های این بزرگراه به مرز نوردوز باهدف توسعه صادرات موافقت شد.

فرماندار ورزقان خاطرنشان کرد: خوشبختانه اهتمام بسیار خوبی در سطح استان به‌ویژه از سوی استاندار محترم برای تسریع در اجرای این پروژه وجود دارد و هم‌اکنون مکاتبات و پیگیری‌های لازم برای اصلاح موافقت‌نامه پروژه در حال انجام است.

وی در ادامه به وجود برخی نواقص در بخش‌هایی از بزرگراه که بازگشایی‌شده‌اند؛ اشاره کرد و گفت: نواقص موجود از قبیل ورود و خروج روستاها و نصب علائم راهنمایی و رانندگی باید در اسرع وقت رفع شوند.

خانی با انتقاد از سرعت‌پایین روند اجرای پروژه‌های تقاطع سه‌راهی خواجه و ورودی شهر ورزقان و اجرایی شدن مجتمع امداد و نجات جاده‌ای، افزود: اجرای پروژه‌های راه‌سازی نباید آسیبی را به ترددهای محلی متوجه سازد؛که متأسفانه بعضاً به دلایل فنی تغییر مسیر تردد‌های محلی اجتناب‌ناپذیر است.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 24 آذر 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی ورزقان