Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : شنبه 27 آذر 1400
کد 5072

فرماندار مراغه:

مشارکت و سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیارد تومانی فعالان و خیران سلامت در مراغه

فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: فعالان و خیران سلامت ۶۰۰ میلیارد تومان در بخش بهداشت و درمان این شهرستان سرمایه گذاری کرده اند.

سیدعلی موسوی در همایش تجلیل از خیران سلامت و اکران خصوصی فیلم تاریخ شفاهی مراغه اظهار کرد: هم اکنون چهار مرکز درمانی بیمارستان خصوصی، مرکز بیماران دیبایتی، سرطانی و مرکز خیرساز جامع بیماران سرطانی در این شهرستان در حال احداث است که با بهره برداری از آنها شاهد توسعه بخش بهداشت و درمان منطقه خواهیم بود.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری انجام شده برای مراکز بهداشتی و درمانی که در مراغه ساخته شده یا در حال ساخت بوده، بیش از بودجه ای است که توسط دولت برای بخش بهداشت و درمان این شهرستان اختصاص یافته است.

موسوی خاطرنشان کرد: ایجاد مراکز درمانی با مشارکت خیران و نیز سرمایه گذاران بخش خصوصی بیشترین میزان خدمت رسانی به شهروندان را موجب خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی مراغه گفت: شایسته نیست که این شهرستان در ۶ سال اخیر معطل مکان یابی برای احداث این مرکز درمانی باشد.

موسوی با اشاره به پیشینه بخش سلامت مراغه نیز اضافه کرد: اهدای زمین برای احداث بیمارستان های این شهرستان در فاصله زمانی سال های ۱۳۰۹ تا ۱۳۱۰ زمینه ساز ایجاد زیرساخت های بخش بهداشت و درمان این شهرستان بوده که امروز نیز با مشارکت فعال خیران، این روند تداوم دارد.

وی افزود: در سالهای دفاع مقدس و نیز سال های اخیر با وجود کمبودها و تحریم ها و نیز شرایط کرونایی شاهد ایثارگری های پزشکان، پرستاران، کادر درمانی و خیران بخش سلامت در این شهرستان بوده ایم که جای قدردانی دارد.

فرماندار مراغه با بیان اینکه خیران نیک اندیش بخش سلامت، انجمن های خیریه و سمن های این شهرستان در سال های اخیر نقش مهمی در رفع کمبودهای بخش بهداشت و سلامت داشته و یاری رسان دستگاه های متولی امر بهداشت و درمان بوده اند، گفت: مراغه جزو ۱۰ شهر برتر کشوری در جذب مشارکت های مردمی در ایام کرونایی بوده است.
 

مشارکت و سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیارد تومانی فعالان و خیران سلامت در مراغه

  • نوشته شده
  • در شنبه 27 آذر 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه