Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 29 ارديبهشت 1401
En
تاریخ : سه شنبه 7 دي 1400
کد 5131

استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:

توجه به جنبه‌های تسهیل‌کننده قوانین/ اولویت اول و آخر، جذب سرمایه است

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه قانون برای جذب سرمایه است نه فرار سرمایه، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید در ارتباط با سرمایه‌گذاران، جنبه‌های ایجابی و تسهیل‌کننده قوانین را هم مد نظر قرار دهند و تنها به جنبه سلبی قوانین توجه نکنند.
عابدین خرّم در دیدار هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان، اظهار داشت: برخی از صنایع مزیت‌دار استان، در توسعه با چالش‌ها و موانعی مواجهند و تا زمانی که این موانع را رفع نکنیم، سرمایه‌گذاری، صادرات و بهره‌وری در بخش صنعت هم با مشکل روبه‌رو است.
 
وی خاطرنشان کرد: دولت درحال ایجاد وحدت رویه برای استفاده از تمام ظرفیت‌ها در راستای توسعه و رونق تولید است و مدیریت استان هم همراه اهالی صنعت در این زمینه خواهد بود.
 
خرّم با بیان اینکه اولویت اول و آخر ما جذب سرمایه است، افزود: از اهالی صنعت انتظار داریم هر عاملی را که موجب جذب سرمایه می‌شود، معرفی کنند و وظیفه ما به عنوان مسئولان اجرایی این است که موانع را در این زمینه رفع کنیم.
 
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه نظرات اهالی صنعت و تولید، برای ما ملموس است، افزود: باید صنعت را به مرحله‌ای برسانیم که دغدغه صنعت‌گران استان برای ایجاد هاب صادراتی رفع شود.
 
وی تأکید کرد: باید گفت‌وگوهای مستمر بین اهالی صنعت و مسئولان اجرایی برای رفع موانع و جذب سرمایه شکل بگیرد و نشست‌ها مسأله‌محور و همراه با ارائه راه حل باشد.
 
خرّم افزود: بازدیدهایی که از واحدهای تولیدی انجام می‌شود هدفمند است و معتقدیم که مشکلات اساسی این واحدها باید سر صحنه حل شود.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 7 دي 1400
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی