Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : پنجشنبه 9 دي 1400
کد 5137

مشاور استاندار آذربایجان ‌شرقی در امور ایثارگران:

سیره سردار شهید سلیمانی در جامعه ترویج شود

مشاور استاندار آذربایجان ‌شرقی در امور ایثارگران گفت: زندگی و سیره شهید سردار سلیمانی، یک مکتب درس‌آموز است و باید رفتار و گفتار این شهید والامقام در جامعه ترویج شود.
مهدی تقیون در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان کلیبر، با اشاره به اینکه یادآوری دوران دفاع مقدس نباید صرفاً منتهی به هفته دفاع مقدس باشد، گفت: خدمت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران وظیفه‌ی تمامی مسئولان است و این موضوع باید به دغدغه مدیران تبدیل شود.

وی بر لزوم ارزیابی عملکرد دستگاه‌های عضو شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در پایان سال تأکید کرد و یادآور شد: باید ارزیابی شود که ادارات توانسته‌اند در عمل به وظایف خود در قبال خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران مؤثر باشند یا خیر.

مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری آذربایجان‌ شرقی با اشاره به اشتغال فرزندان جانبازان و شهدا، گفت: رفته‌رفته از آمار فرزندان شهدا که بیکار هستند کم می‌شود و تا پایان سال ‌جاری دو مرحله آزمون استخدامی اختصاصی هم برای فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد برگزار می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه آذربایجان ‌شرقی در بحث واگذاری مسکن به خانواده‌های شهدا و ایثارگران، عملکرد پایینی دارد، خاطرنشان کرد: امسال کمتر از یک‌صد قطعه زمین جهت احداث مسکن برای خانواده‌های شهدا و ایثارگران در تبریز واگذار شده است. تفاهم‌نامه‌ای با اداره‌کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی منعقد شده تا زمین‌های مورد نیاز جهت احداث مسکن واگذار شود.

فرماندار کلیبر نیز در این جلسه بر ضرورت پیگیری و حل مشکل مسکن خانواده‌های ایثارگران تاکید کرد و گفت: اکثر مصوبات شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کلیبر اجرایی شده و تنها مصوبه‌ای که به‌طور کامل اجرا نشده، بحث مسکن خانواده‌های ایثارگران بوده که آن‌هم در حال اجراست.

عدالت حاجی‌پور با بیان اینکه تا زمان تأمین اعتبار، از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان برای ساماندهی تپه نورالشهدای گمنام کلیبر استفاده می‌کنیم، گفت: همچنین در انتصابات سعی کرده‌ایم تا از خانواده‌های شهدا استفاده کنیم.

مشاور استاندار در امور ایثارگران همچنین با خانواده شهید مدافع سلامت ابراهیم خلیلی و جانباز 25 درصد بهلول تاروردی در کلیبر دیدار و از صبر و استقامت آنان تجلیل کرد.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 9 دي 1400
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی