Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : شنبه 11 آبان 1398
کد 515

به مناسبت هفته پدافند غیرعامل؛

سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی در آئین نماز جمعه شهرستان بستان‌آباد

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه شهرستان بستان آباد به مناسب هفته نکوداشت پدافند غیرعامل، اظهار داشت: تهدید و ناامنی همیشه بوده و خواهد بود و اقدامات دفاعی نیز باید متناسب با تهدیدها به کار گرفته شود.
محمدباقر آقایی افزود: از جمله اصول پدافند غیرعامل، اختفاء و فریب است که در زمان پیامبر اکرم، به کارگیری این اصول مانع از دسترسی کفار به آن حضرت شد.

آقایی در ادامه با بیان این که طبیعت مانند دانشگاهی است که بسیاری از مصادیق و مفاهیم پدافند غیرعامل در آن پیاده شده و می توان از آن ها درس گرفت، به آناتومی بدن انسان اشاره کرد و گفت: اعضای حیاتی بدن انسان از جمله مغز در داخل جمجمه و قلب در داخل قفسه سینه قرار گرفته تا در برابر ضربات بیرونی ایمن بوده و آسیب پذیری کمتری داشته باشد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پدافند غیرعامل اهدافی چون افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، ارتقای پایداری ملی، تداوم ارائه خدمات ضروری و تسهیل مدیریت بحران را دنبال می کند و نهایتاً اقدامات پدافند غیرعامل موجب حفظ سرمایه های ملی و صیانت از جان و مال مردم می شود.

آقایی در انتها با بیان اینکه سومین روز پدافند غیرعامل با شعار حفاظت و صیانت از جان و اموال مردم در برابر تهدیدات نامگذاری شده است، افزود: از لحاظ فطری جنگ افروزی و سلطه طلبی همواره کار ناپسند و زشتی بوده در حالی که دفاع، کار مقدس و باارزشی است و طبق تاکید دین مبین اسلام هرکس جان انسانی را نجات دهد مثل این است که جان تمام انسان ها را نجات داده است.

 
  • نوشته شده
  • در شنبه 11 آبان 1398
  • توسط اداره کل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی