Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : سه شنبه 14 دي 1400
کد 5168

فرماندار میانه:

ورزش قطب نمای سلامت جامعه/ شهدا و ورزشکاران میانه شاخص هستند

فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه سلامت کشور ها با چند شاخص اندازه گیری می شود که فعالیتهای فرهنگی؛ مطالعه و ورزش از جمله آنهاست گفت: ورزش چراغ راهنما و قطب نمای سلامتی در جامعه است.

مسعود سعادتی در جمع ورزشکاران؛ هیئتهای ورزشی و متولیان ورزش شهرستان به مناسبت تجلیل از فرشاد ولی پور قهرمان پرورش اندام جهان اضافه کرد: در هر کشوری که ورزش چه همگانی و چه قهرمانی فرا گیر شود سلامت جامعه تضمین می شود.

وی ورزش قهرمانی را موتور محرکه ورزش همگانی و ورزشکاران را به عنوان نخبگان سلامت جامعه عنوان نمود و افزود: حضور ورزشکاران در جامعه نشانه سلامتی جامعه به شمار می رود.

فرماندار ویژه میانه اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در میادین مختلف ورزشی را غرور آفرین و مایه مباهات خواند و تصریح کرد: ورزشکاران و افرادی که در صحنه های مختلف افتخارآفرینی می کنند نماد غرور ملی به شمار می روند.

سعادتی در پایان اظهار امیدواری کرد که بتوان با مساعدت و همراهی مسوولین شهرستان و استان از ظرفیتهای اقتصادی شهرستان در جهت رونق و توسعه ورزش بیش از پیش بهره برد.

مدیر کل ورزش و امور جوانان استان نیز با حضور در این جلسه ضمن بیان رویکرد جدید آذربایجان شرقی در توجه به حوزه ورزش و پیگیری مطالبات این حوزه؛ افزود: تامین بودجه لازم جهت بهسازی؛ نوسازی و تجهیز سالن ورزشی حجاب مختص بانوان با توجه به ظرفیت حضور بانوان در میادین ملی و فراملی؛ پیگیری برای اجرایی شدن مصوبه خانه تکواندو با تخصیص ۲۵ میلیارد ریال از اعتبارات ملی را از مطالبات شهرستان میانه است.

بهتاج به پیشتازی شهرستان میانه در بازی‌های آسیای میانه از ۲۱ استان در سطح کشور اشاره کرده و این امر را مایه مباهات خواند.

وی به استخدام رسمی ۷ نفر از قهرمانان از سال ۹۶ که یکی از آنها فرزاد عبدالهی تکواندوکار میانه ای است اشاره کرد و گفت: تمامی ورزشکاران مدال آور در بازیهای آسیایی و جهانی می توانند طی نامه ای درخواست اشتغال کنند تا پیگیر اشتغال آنها  بوده و این مشکل آنها را نهایت در عرض ۶ ماه رفع کنیم زیرا اشتغال پایدار این عزیزان هدف اصلی ماست.

بهتاج از رسمیت یافتن تیم تکواندوی مس سونگون با پیگیری و حمایت استاندار آذربایجان شرقی و شرکت این تیم در لیگ برتر خبر داد و افزود: استخوانبندی تیم از قهرمانان و ورزشکاران و مربیان میانه خواهد بود تا از سال اول به قهرمانی دست یابد.
 

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 14 دي 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی میانه