Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : چهارشنبه 15 دي 1400
کد 5182

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:

فراهم کردن امکانات لازم برای برگزاری هرچه بهتر مراسم اربعین حسینی متناسب با شرایط بهداشتی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ابعاد بین‌المللی کنگره عظیم اربعین حسینی، تأکید کرد: همه مسئولان وظیفه دارند بدون منت در خدمت زائران اربعین باشند و برای رفاه حال آنان امکانات لازم متناسب با شرایط بهداشتی را فراهم کنند.
تراب محمدی در جلسه ستاد اربعین استان آذربایجان شرقی، پیاده‌روی میلیونی اربعین را نشانه قدرت اسلام و تشیع در عصر کنونی دانست و گفت: کنگره عظیم اربعین که با حضور میلیونی شیعیان و حتی پیروان مذاهب و ادیان دیگر برگزار می‌شود، بزرگ‌ترین مراسم مذهبی جهان بعد از حج است که عظمت نهضت امام حسین(ع) را به رخ جهانیان می‌کشد.
 
وی در سخنان خود با تاکید بر برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم اربعین حسینی، بیان کرد: اربعین حسینی هر سال ابعاد بین‌المللی گسترده‌تری پیدا خواهد کرد و باید امکانات و شرایط لازم برای برگزاری هرچه بهتر آن فراهم شود.
 
محمدی با اشاره به تشکیل 14 کمیته تخصصی ستاد اربعین و با تأکید بر برنامه‌ریزی مدون در این کمیته‌ها، گفت: همه مسئولان وظیفه دارند بدون منت در خدمت زائرین باشند و متناسب با شرایط مقطع برگزاری این مراسم، امکانات رفاهی لازم از جمله زائرسراهای مناسب را فراهم کنند.
 
بدر شکوهی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی نیز با اشاره به این که استان آذربایجان شرقی جزو 5 استان برتر در ارزیابی ستاد مرکزی اربعین شناخته شده، خواستار ارائه لیست موکب‌های حسینی به صورت جامع و کامل و برنامه‌ریزی برای نحوه ­تامین منابع مورد نیاز شد.
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 15 دي 1400
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی