Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 3 بهمن 1400
En
تاریخ : يکشنبه 12 دي 1400
کد 5195

فرماندار شبستر خبر داد:

افزایش 125 درصدی اعتبارات عمرانی شهرستان در سال جاری

فرماندار شبستر با تاکید بر صرفه جویی در اعتبارات جاری دستگاه ها با توجه به محدودیت های اعتباری و همچنین پیگیری مشکلات شهرستان از طریق مدیران استانی بمنظور جذب اعتبارات تخصیصی از استان گفت: در سال 1400 مبلغ 51/7 میلیارد تومان از محل تملک دارایی های سرمایه ای، اعتبار استانی تصویب شده که نسبت به رقم 23 میلیارد تومان سال 1399 بیش از 125 درصد افزایش یافته است.
حسین عبداللهی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان شبستر، افزود: در سال جاری تعداد 79 طرح و پروژه در شهرستان توسط دستگاه های اجرایی شهرستان پیگیری و اجرایی می شود.

وی خاطرنشان کرد: اولویت بر اتمام پروژه های نیمه تمام شهرستان است و دستگاه های اجرایی باید طرح های قابل افتتاح و بهره برداری در دهه فجر و مناسبت های مختلف را به فرمانداری اعلام کنند.

عبداللهی گفت: موضوع تکمیل پروژه جاده صوفیان- شبستر- سلماس جزو پروژه های ملی و در قالب اعتبار جداگانه و مجزا از 51/7 میلیارد تومان استانی است که امیدواریم با پیگیری های نماینده شهرستان و تخصیص اعتبار کامل بودجه مصوب در سال جاری پیگیری و عملیاتی شود.

وی همچنین تاکید کرد: کمیته نظارتی شهرستان از بازدید و نظارت از فرآیند اجرای پروژه های عمرانی گزارش کامل ارائه دهد.

فرماندار شبستر اظهار داشت: رویکرد توزیع اعتبارات در سال جاری در راستای تحقق شعار سال و توجه خاص به اعتبارات بخش صنعت و شهرک های صنعتی است و با نگاه ویژه به بهسازی و تکمیل راه‌های روستایی و مشکلات آب شرب روستاها انجام شده است.

وی با تاکید بر تدوین برنامه های پیشنهادی برای سال 1401 و جهت دهی برنامه ریزی دستگاه های اجرایی بالاخص شهرداریهای یازده گانه به مسائل آمایش سرزمین گفت: خروجی برنامه ها در راستای اجرای آمایش سرزمین موجب توسعه پایدار خواهد شد.

در این جلسه مصوب شد اعتبارات فاقد دهیاری ها با توجه به مبالغ تجمیعی، برای بهسازی راه های روستایی تازه کند، زبرلو و چراغلو اختصاص می یابد.

همچنین در این جلسه ضمن ارایه گزارش عملکرد توسط برخی از روسای دستگاه های اجرایی، مرندی معاون امور روستایی استانداری توضیحاتی در خصوص نحوه هزینه کرد اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری اعلام کرد و مصوبات مربوطه توسط فرماندار شبستر به اعضای کمیته ابلاغ شد.


 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 12 دي 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی شبستر