Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 3 بهمن 1400
En
تاریخ : شنبه 11 دي 1400
کد 5196

فرماندار شبستر:

ضرورت تغییر و اصلاح الگوی کشت برای حفاظت از منابع زیر زمینی

فرماندار شبستر با بیان اینکه این شهرستان در حوزه دریاچه ارومیه قرار دارد و با محدودیت منابع زیرزمینی مواجه است گفت: ضرورت دارد در شهرستان با تغییر و اصلاح الگوی کشت از منابع زیر زمینی حفاظت کنیم.
حسین عبداللهی در جلسه کارگروه آب، خاک و کشاورزی شهرستان، با بیان اینکه ۷۵ میلیون متر مکعب بیشتر از ظرفیت منابع زیرزمینی شهرستان برداشت شده است گفت: اگر این روند ادامه داشته باشد در سال های آینده با فاجعه کمبود منابع زیرزمینی مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به آمار اعلامی استان درباره وضعیت منابع زیرزمینی گفت: باید ضمن اقدام بر نصب کنتور هوشمند برای همه چاه ها، با شناسایی و مسدودسازی چاه های غیرمجاز برخورد جدی شود.

عبداللهی با اشاره به افزایش ساخت و سازهای غیرمجاز، خانه باغ ها و ویلاها در شهرستان تاکید کرد؛ شهرک ویلایی در مناطق مستعد شهرستان جهت ایجاد هرچه سریعتر مورد بررسی قرار گرفته و در دستور کار شورای مسکن قرار گیرد.

فرماندار شبستر با بیان اینکه با قوه قهریه و تخریب، جلو ساخت و سازهای غیرمجاز را نمی توان گرفت و ضمن هزینه های اجتماعی برای شهرستان ، سرمایه های ملی نیز از بین می رود، گفت؛ باید با رصد مستمر و افزایش نظارت ها و استفاده از ظرفیت دهیاران و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها از ساخت و سازهای غیرمجاز پیشگیری شود.


 
  • نوشته شده
  • در شنبه 11 دي 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی شبستر