Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : يکشنبه 12 آبان 1398
کد 523

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:

تعامل دستگاه‌های مسئول بهترین راه پیشگیری از خسارات بلایای طبیعی است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی تعامل دستگاه‌های مسئول را بهترین راهکار پیشگیری و کاهش خسارت‌های سنگین ناشی از بلایای طبیعی عنوان کرد.
محمدباقر هنربر در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بستان‌آباد، گفت: متاسفانه سهل‌انگاری برخی از دستگاه‌های اجرایی، خسارت‌های ناشی از بلایای طبیعی را دوچندان کرده است.

وی همچنین بر به‌روزرسانی و تقویت بانک اطلاعاتی مدیریت بحران استان تأکید کرد و افزود: شهرستان‌ها نیز بانک اطلاعاتی خود را به‌روز کنند تا در مواقع بحرانی از آن استفاده شود.

فرماندار بستان‌آباد نیز با تأکید بر اینکه حقابه تالاب قوری‌گل از محل صبری‌چای باید تا 15 آبان به این تالاب هدایت شود، افزود: اگر در ورود آب به تالاب کوتاهی شود شاهد کم‌آبی این تالاب خواهیم بود.

سیدعلی موسوی حسینی گفت: خوشبختانه با تدابیری که در سال گذشته صورت گرفته شده بود حجم آب تالاب قوری‌گل به یک میلیون مترمکعب رسیده است.

وی با انتقاد شدید از ساخت‌وسازهای مسکونی و تجاری در برخی از مسیل‌های شهر بستان‌آباد، از آن به عنوان بزرگترین تهدید در هنگام بارندگی‌ها برای مردم منطقه یاد کرد و گفت: کوتاهی هیچ دستگاهی قابل گذشت نبوده و باید تلاش شود این ‌مسیل‌ها بازگشائی شوند.

موسوی به ناتمام ماندن لای‌روبی اوجان‌چای بستان‌آباد نیز اشاره کرد و افزود: متاسفانه انباشت لای‌روبی انجام شده در حاشیه این رودخانه به محلی برای پارک خودروها تبدیل شده است که با کوچکترین سیلاب شاهد خسارت‌های بزرگ خواهیم بود.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 12 آبان 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی بستان آباد