پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 10 فروردين 1399
En
تاریخ : يکشنبه 12 آبان 1398
کد 525

بازدید مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی از کارگاه تولیدی موسسه شکوفه‌های مهرجو

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی از فعالیت‌های کارگاه آموزشی و تولیدی موسسه شکوفه‌های مهرجو که توسط زنان خشونت‌دیده انجام می‌شود بازدید کرد.
بدر شکوهی در این بازدید بر ایجاد اشتغال، آموزش و افزایش سطح آگاهی و خودباوری زنان خشونت‌دیده و آگاه‌سازی خانواده‌ها نسبت به آسیب‌های اجتماعی ناشی از خشونت خانگ تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه خشونت و پرخاش‌گری یکی از معضلات اجتماعی در جوامع مختلف است، افزود: برای تحکیم بنیان خانواده، رفع تنش‌آفرینی در زندگی فردی و اجتماعی، ترویج آموزش‌های اخلاقی و معنوی و ارتقای شاخص‌های سلامت روانی خانواده‌ها ضروری است.

شکوهی خاطرنشان کرد: در این راستا باید امیدآفرینی، افزایش سرمایه اجتماعی، توسعه نشاط و شاداب سازی جامعه به عنوان نکات کلیدی و طلایی در دستور کار قرار گرفته و مداخلات و برنامه های پیشگیرانه در اولویت مسئولان در سطوح مختلف قرارگیرد.

وی گفت: توجه و تامل در موضوع خشونت و پرخاش‌گری به عنوان یک معلول و آسیب اجتماعی باید در یک مدل جامع، سیستمی و مبتنی بر هم‌گرایی بخش های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و انتظامی مورد توجه بوده و با محوریت مداخلات بهداشتی، درمانی، روانی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی و در نهایت مراقبت اجتماعی مورد ارزیابی و سیاست گذاری قرار گیرد.

کارگاه تولیدی موسسه شکوفه‌های مهرجو در فضایی به مساحت 300 مترمربع از مهر ماه سال جاری با استفاده از مربیان و سرکارگران ماهر، اقدام به پذیرش 20 نفر از مددجویان و 28 نفر از سایر افراد کرده و روزانه 500 دست لباس کودک تولید می‌کند.

هدف این موسسه، توانمندسازی مددجویان، ایجاد فضای آموزشی و اشتغال و ارتقای توانایی و مهارت آنان است و در این راستا این مجموعه با تحت پوشش قرار دادن بانوان خانه امن و سرپرست خانوار با معرفی سازمان بهزیستی و کمیته امداد و مرکز ماده 16 برای کار در منزل امکاناتی در اختیار مددجویان قرارداده است.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 12 آبان 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی