Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
En
تاریخ : پنجشنبه 25 فروردين 1401
کد 5957

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:

لزوم هماهنگی دستگاه‌های مسئول برای رفع آلودگی رودخانه‌های استان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت روزافزون موضوع آلودگی رودخانه‌های استان، تاکید کرد: دستگاه‌های مسئول باید با درک حساسیت و اهمیت موضوع، اقدامات لازم را با هماهنگی یکدیگر انجام داده و نسبت به رفع هر گونه تناقض و موازی‌کاری در این زمینه اقدام کنند.
تراب محمدی در جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان، اداره کل حفاظت محیط زیست را متولی اصلی مسأله آلودگی رودخانه‌های استان دانست و خواستار هماهنگی و تعامل دستگاه‌های ذیربط از جمله دانشگاه علوم پزشکی، آب منطقه ای، جهاد کشاورزی و دامپزشکی با این اداره کل شد.

وی همچنین جمع بندی و ارائه اقدامات و عملکرد توسط دستگاه های ذیربط را به اداره کل محیط زیست جهت اتخاذ تمهیدات و پیگیری های ملی و فراملی لازم مورد تأکید قرار داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با یادآوری لزوم استمرار تحقیق و اقدام در خصوص آلودگی رودخانه ارس توسط کارخانجات کشور ارمنستان، گفت: کلیه دستگاه های اجرایی و نظارتی باید تهدیدهای حوزه های مختلف زیستی از جمله انسانی، دام و طیور، آب آشامیدنی، محیط زیست و منابع طبیعی، غذا و دارو، گیاهان و نباتات را مورد رصد و پایش قرار داده و ضمن ایجاد آمادگی لازم در برابر تهدیدهای احتمالی، هرگونه تهدید بالقوه را به همراه تمهیدات مقابله ای لازم به قرارگاه زیستی جهت اتخاذ تصمیمات موردنیاز گزارش کنند.

محمدباقر آقایی، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری نیز به تشریح برخی مفاد نظام‌نامه جامع عملیاتی پدافند زیستی کشور از جمله تأکید بر دیده بانی زیستی، تشخیص و ردیابی، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی، آموزش عمومی و تخصصی، پاسخ سریع و امداد و نجات و نهایتاً مصون سازی و ایمن سازی زیرساخت های زیستی و ارتقاء آمادگی در برابر تهدیدات احتمالی زیستی استان پرداخت.

 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 25 فروردين 1401
  • توسط - پدافند غیر عامل