Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : شنبه 27 فروردين 1401
کد 5977

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌ شرقی تشریح کرد:

مقررات برگزاری مراسم شب‌های قدر، راهپیمایی روز قدس و نماز عید فطر/ لزوم بازگشایی همه مدارس و مراکز آموزشی و دانشگاهی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌ شرقی گفت: بر اساس دستورالعمل ارایه شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم شب‌های قدر در شهرهای با وضعیت قرمز، نارنجی و زرد کرونایی با ظرفیت‌های محدود و حداکثر در مدت ۹۰ دقیقه برگزار خواهد شد.
تراب محمدی روز شنبه در پنجاه و چهارمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، اظهار داشت: مراسم شب‌های قدر در شهرهای قرمز با ۳۰ درصد، در شهرهای نارنجی با ۵۰ درصد و در شهرهای زرد با ۷۰ درصد ظرفیت برگزار می‌شود و در شهرهای آبی با رعایت فاصله اجتماعی و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بلامانع است.

وی با اشاره به اینکه برای برپایی نماز عید فطر در فضای باز محدودیتی وجود ندارد، ادامه داد: این مراسم نیز در فضای بسته باید براساس ظرفیت های اعلام شده در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد برگزار شود و همچنین راهپیمایی روز قدس با رعایت تمامی شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ماسک بلامانع است.

محمدی از شهروندان خواست در مراسم شب‌های قدر و نماز عید فطر به همراه خود قرآن، تسبیح، مهر و کتب ادعیه شخصی به همراه داشته باشند.

وی گفت: متاسفانه شاهد عادی انگاری و کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی در جامعه هستیم که ضروری است نسبت به این موضوع مردم را حساس تر کرد.

وی همچنین اضافه کرد: دانشگاه ها و مدارس استان باید بازگشایی شوند و هیچ بهانه ای برای عدم بازگشایی قابل قبول نیست و امتحانات نیز به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به ضرورت ثبت نام اصناف در سامانه ایران من، گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف استان باید به جد پیگیر ثبت نام تمام صنوف در این سامانه باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این جلسه با اشاره به افزایش میزان مراجعان سرپایی و بستری ها در استان، گفت: در حال حاضر ۲۳۹ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۷۷ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

بهمن نقی پور با اشاره به کاهش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در استان، افزود: میزان رعایت بهداشت فردی از ۶۶ درصد به ۶۰ درصد، استفاده از ماسک از ۵۱ درصد به ۴۷ درصد و فاصله گذاری اجتماعی از ۶۰ درصد به ۵۶ درصد کاهش یافته است.

وی اعلام کرد: از ۲۱ شهرستان آذربایجان شرقی چهار شهرستان آذرشهر، سراب، ملکان و میانه نارنجی و ۱۷ شهرستان در وضعیت زرد کرونایی هستند.

در این جلسه همچنین رئیس دانشگاه تبریز گزارشی از روند بازگشایی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و آخرین وضعیت آموزش حضوری دانشجویان ارائه کرد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 27 فروردين 1401
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی