پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 21 آبان 1398
En
تاریخ : پنجشنبه 16 آبان 1398
کد 600

فرماندار هریس تأکید کرد:

ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین برای مقابله با خطر کم‌آبی

فرماندار هریس با اشاره به اهمیت صرفه جویی در مصرف آب، گفت: باید از طریق توجه به فناوری و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر راه حلی برای مشکلات آبی شهرستان ها یافت.
علیرضا خاکپور در گفت و گو با کمیته اطلاع رسانی هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس) عنوان کرد: به خاطر وضعیت شهرستان هریس از نظر تجربه بلایای طبیعی مثل زلزله و مشکلات آبی، اهمیت توجه به فناوری های نو برای مقابله با این پدیده ها دوچندان شده است.
 
وی در رابطه با خطر کم آبی در شهرستان هریس گفت: هریس نیز همانند سایر شهرستان ها در معرض خطر کم آبی قرار دارد و ارائه برخی طرح ها و روش های جدید برای کاهش مصرف آب و فناوری های نوین درخصوص مصرف آب بسیار برای ما ارزشمند است.
 
فرماندار هریس تاکید کرد: موضوع استفاده بهینه از آب و جلوگیری از هدررفت آن در شهرستان هریس از طریق تلاش برای گسترش محصولات گلخانه ای برای بهره وری بیشتر از آب و سایر انرژی ها مثل گاز و برق در حال انجام است.
 
خاکپور با بیان اینکه نیاز است از فناوری ها و ابداعات جدید در حوزه های مختلف استفاده شود، گفت: اختراعات و فناوری هایی در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده اند که باید به آنها توجه شده و برای توسعه و عملی شدن آنها برنامه ریزی کنیم.
 
فرماندار هریس ابراز کرد: در برخی از غرفه های نمایشگاه رینوتکس هفتم طرح هایی برای استفاده بهینه از انرژی های تجدیدپذیر دیدم که بسیار امیدبخش است.

 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 16 آبان 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی
برچسب ها