پرتال استانداری آذربایجان شرقی
دوشنبه 5 اسفند 1398
En
تاریخ : جمعه 17 آبان 1398
کد 613

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

وزارت صمت آماده عمل به مسئولیت اجتماعی خود در قبال آسیب‌دیدگان زلزله است

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد مدیریت بحران آذربایجان شرقی، با تأکید بر اینکه صنایع همواره به مسئولیت اجتماعی خود پای‌بند هستند، گفت: تمامی بخش‌های زیرمجموعه این وزارتخانه مثل همیشه برای عمل به مسئولیت اجتماعی خود آماده هستند و به روند امدادرسانی کمک خواهند کرد.
رضا رحمانی که پس از بازدید از روستای زلزله‌زده ورنکش از توابع بخش ترکمانچای میانه در این جلسه حضور یافته بود، تصریح کرد: تمامی امکانات وزارتخانه در استان آذربایجان شرقی در اختیار ستاد مدیریت بحران این استان قرار گرفته و برای امدادرسانی بسیج شده است.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه ها از لحظات اول پای کار بودند و با تمام توان برای رفع نیازهای زلزله زدگان تلاش کردند و شخص رئیس جمهور، معاون اول ایشان و وزیر کشور هم پیگیر کارها هستند.

وی با اشاره به بازدید خود از مناطق زلزله‌زده شهرستان میانه، گفت: در اولین جلسه هیأت دولت گزارشی از وضعیت منطقه و خسارات و صدمات ناشی از این حادثه ارائه خواهم کرد و قطعاً دولت نیز تصمیمات لازم برای کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان، جبران خسارت‌های واردشده و بازسازی مناطق زلزله‌زده را اتخاذ خواهد کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از مدیریت خوب ستاد مدیریت بحران و حضور به‌موقع دستگاه‌های مسئول در محل حادثه قدردانی کرد و با بیان اینکه شدت زمین‌لرزه نگران‌کننده بود، افزود: این حادثه با وجود شدت بالا، خسارات و تلفات پائینی داشت که دلیل عمده آن، مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی است.

رحمانی همچنین با اشاره به برنامه‌های سفر خود به تبریز، گفت: برنامه‌های مفصل و فشرده‌ای در این سفر داشتم که به علت حادثه زلزله، همه آنها را با هماهنگی استاندار لغو کردم تا در این منطقه حضور داشته باشم و مدیران و عوامل اجرایی استان نیز با فراغ بال بیشتر به روند امدادرسانی کمک کند.

استاندار آذربایجان شرقی نیز گزارشی از آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده شهرستان میانه ارائه کرد و گفت: با حضور به‌موقع دستگاه‌ها و تشکیل ستاد مدیریت بحران شهرستان، تقسیم کار صورت گرفته و کار امدادرسانی، آواربرداری و اسکان موقت آسیب‌دیدگان در حال انجام است.

محمدرضا پورمحمدی افزود: با توجه به تلفات نسبتاً زیاد احشام در روستاهای زلزله‌زده، کار جمع‌آوری و دفن آنها با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و حفاظت محیط زیست انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امکانات مورد نیاز آسیب‌دیدگان اعم از چادر، پتو، مواد غذایی و لوازم بهداشتی به اندازه کافی توسط جمعیت هلال احمر به منطقه ارسال شده است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به همدلی همه مسئولان کشور برای کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان این حادثه، گفت: از اولین ساعات امروز، رئیس جمهور، معاون اول، وزیر کشور و استانداران در تماس تلفنی با بنده جویای وضعیت هموطنان آسیب‌دیده هستند.
 
  • نوشته شده
  • در جمعه 17 آبان 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی