پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : جمعه 17 آبان 1398
کد 616

همزمان با رینوتکس هفتم؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی در حوزه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته

تفاهم نامه همکاری مشترک میان ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی امضا شد.
بر اساس این تفاهم نامه که به امضای دکتر سید شهریار زینی مدیر طرح های کلان ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر عبدالرضا واعظی رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی رسید این دو نهاد همکاری های مشتری را اجرایی خواهند کرد.

بر اساس این تفاهم نامه پارک علم و فناوری  آذربایجان شرقی در خصوص احصا و رفع نیازهای فعال صنایع فعال در حوزه های فضایی و حمل و نقل پیشرفته با استافده از ظرفیت ها و توانمندی های واحدهای فناور مستقر در پارک و شرکت های دانش بنیات با این ستاد همکاری خواهد کرد.

ایجاد شبکه شرکت های فناور و دانش بنیان فعال در حوز فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته،راه اندازی مراکز نوآوری،برگزاری رویدادهای نوآورانه  استارت آپی و دوره های آموزش تخصصی ،پژوهش های علمی مرتبط ا صنایع فضایی و حمل و نقل پیشرفته ،شناسایی و تعریف مدل های جدید حمایتی در حوزه های مختلف و فراهم آوردن ساز و کار اجرایی آن دیگر موضوعاتی هست که دو طرف بر همکاری مشترک تفاهم کردند.

ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته نیز در قالب شش گروه فضایی، هوایی، دریایی، ریلی، خورویی و مکان محور، با هدف شناسایی و حل گلوگاه های فناوری، سیاست گذاری و رصد جایگاه کشور در این عرصه ها ایجاد شده است.
 
  • نوشته شده
  • در جمعه 17 آبان 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی
برچسب ها