Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
دوشنبه 23 تير 1399
En
تاریخ : جمعه 17 آبان 1398
کد 619

پس از سرکشی به مناطق زلزله‌زده انجام شد؛

بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی

وزیر صنعت، معدن و تجارت عصر امروز پس از بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان میانه، از نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۱۹) در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز بازدید کرد.
رضا رحمانی که به خاطر حادثه زلزله بامداد امروز، برنامه‌های سفر خود به تبریز را لغو کرده بود، عصر امروز و پس از سرکشی و بازدید از مناطق زلزله زده در شهرستان میانه، با حضور در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز از نمایشگاه نوآوری وفناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۱۹) بازدید کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این بازدید از غرفه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) نیز حضور یافت و با طرح‌های فناورانه و به‌هم‌رسانی کسب‌وکارهای شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در این غرفه آشنا شد.

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) به همراه چهار شرکت تابعه و ۱۴ شرکت دانش‌بنیان و فناور در این نمایشگاه حضور داشت و در مدت برپایی آن، چهار نشست تخصصی تحت عناوین انقلاب صنعتی چهارم، مراکز تعالی تحول دیجیتال، اسکادا و شهر هوشمند را برگزار کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران از آمادگی این وزارتخانه برای حمایت از توسعه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و با اشاره به حضور پرشور و پرتوان شرکت‌های دانش بنیان در این نمایشگاه، گفت: حضور قدرتمند شرکت‌های دانش‌‌بنیان در چنین نمایشگاه‌هایی، زمینه را برای میدان دادن به فعالیت جوانان صاحب ایده و فناوری، هموارتر می‌کند.


رحمانی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تقویت اقتصاد ملی و استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش ‌بنیان در این زمینه، گفت: وزارت صمت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ایجاد و توسعه واحدهای دانش‌بنیان حمایت می‌کنند.


وی از فعالیت بیش از چهار هزار واحد دانش‌بنیان تولیدی و صنعتی در کشور خبر داد و اضافه کرد: شعبه استانی شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته برای اولین بار در کشور پس از استان تهران در آذربایجان شرقی ایجاد می‌شود.


 
  • نوشته شده
  • در جمعه 17 آبان 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی