يکشنبه 14 خرداد 1402
تاریخ : شنبه 17 ارديبهشت 1401
کد 6228

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی:

آموزش، فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی بهترین راه پیشگیری از افزایش اعتیاد زنان است

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به آسیب‌های جبران‌ناپذیر اعتیاد زنان بر خانواده و جامعه، گفت: آموزش، فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی بهترین راه پیشگیری از افزایش اعتیاد زنان است که باید از طریق آموزش‌یاران و تسهیل‌گران مجرب برای اقشار مختلف زنان صورت گیرد.
رقیه صادق‌زاده در جلسه کمیته تخصصی زنان و خانواده شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که با موضوع نحوه بهره‌گیری از ظرفیت بانوان در امر کاهش تقاضای مواد مخدر برگزار شد، گفت: مواجهه با مسأله اعتیاد، مستلزم شناخت دقیق ابعاد این مسأله است.
 
وی با اشاره نقش کلیدی خانواده‌ها در تربیت فرزندان، گفت: زنان و مادران نقش محوری در استحکام بنیان خانواده دارند و گرفتار شدن آنها در دام اعتیاد، می‌تواند بنیان خانواده را از هم فروپاشد و تبعات ناگواری را بر زندگی اعضای خانواده بر جای بگذارد.
 
صادق‌زاده افزود: مهم‌ترین تهدید حوزه اعتیاد، کاهش سن مصرف مواد مخدر است که این آسیب در زنان نسبت به مردان بیشتر است.
 
وی به برنامه‌های اداره کل امور زنان و خانواده استانداری برای مقابله با این تهدید اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی توان‌افزایی و تاب‌آوری اجتماعی زنان و خانواده از جمله این برنامه‌هاست که با دو رویکرد جامعه سالم و درمان افراد گرفتار در دام اعتیاد اجرا می‌شود.
 
در این جلسه بر برگزاری کارگاه‌های آموزشی بویژه در مناطق کم‌برخوردار و آسیب‌پذیر، استفاده از ظرفیت صداوسیما و سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه زنان و خانواده، اشتغال افراد بهبودیافته، آگاه‌سازی اقشار مختلف بانوان و راه‌اندازی مرکز ماده 16 بانوان تأکید شد.
 
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 17 ارديبهشت 1401
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی