Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 21 مرداد 1399
En
تاریخ : جمعه 17 آبان 1398
کد 628

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی:

ایده‌ها و توانمندی‌های رینوتکس به مسئولان مربوط معرفی شود

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی از دست‌اندرکاران نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی خواست تا بعد از جمع‌آوری ایده‌های رینوتکس هفتم در جلسه ای با وزرا و مسئولان، این توانمندی ها به آنان معرفی شود.
مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با کمیته اطلاع رسانی هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس)، عنوان کرد: طی بازدیدی که از نمایشگاه داشتم کارهای خوبی به نمایش گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه بازدید مسئولان در حد انتظار و کامل نبوده است، گفت: با توجه به این مسئله من به مسئولان غرفه ها پیشنهاد دادم که ایده های قسمت های مختلف جمع آوری شود و در جلسه ای با وزرا و مسئولان این توانمندی ها به آنان  معرفی شود.

پزشکیان پیشرفت جامعه را در شناخت توانمندی ها دانست و گفت: تشخیص دهیم نیاز جامعه چیست و تولید داخل را حمایت کنیم تا با قدرت افزایش یابد.

وی افزود: همچنین پس از شناخت توانمندی ها جلوی ورود نمونه های خارجی گرفته شود.

وی در رابطه با حمایت های مجلس جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان، گفت: مجلس اعتبارهایی به معاونت فناوری ریاست جمهوری تخصیص می دهد و درصورت وجود برخی پیشنهادات از آنها هم حمایت می کند.

پزشکیان تاکید کرد: هنر اصلی این است که افراد توانمندی که برای حل گره های جامعه مان اینده ها و افکاری نو دارند، شناسایی و حمایت شوند.

وی با بیان اینکه برپایی نمایشگاه قدم اول برای شناسایی توانمندی هاست، گفت: اگر در ادامه برای نخبگان و فناوران زمینه و حمایت های لازم را فراهم کنیم قطعا تحولی عظیم در جایگاه جهانی مان کسب خواهیم کرد.
 
  • نوشته شده
  • در جمعه 17 آبان 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی
برچسب ها