يکشنبه 14 خرداد 1402
تاریخ : پنجشنبه 22 ارديبهشت 1401
کد 6293

در جلسه ستاد تنظیم بازار استان مطرح شد:

بررسی وضعیت تولید، تامین و توزیع کالاهای اساسی در بازار استان/ تاکید بر اقدامات نظارتی و رسانه‌ای برای موفقیت طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها

آخرین وضعیت تولید تامین و توزیع کالاهای اساسی بعد از اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها عصر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان به ریاست استاندار آذربایجان شرقی بررسی شد.
استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه با اشاره به سخنان رییس جمهور در تشریح طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، گفت: همه ما به دنبال این هستیم که نتیجه سیاست گذاری ها و مدیریت ها در میدان عمل ملموس و اثرگذار باشد.

عابدین خرّم با تاکید بر اقدام هماهنگ اعضای ستاد تنظیم بازار در استان و شهرستان ها، گفت: هدف این ستاد ایجاد نظم و آرامش در بازار استان است و برای این منظور همه دستگاه ها باید با جدیت و احساس مسئولیت عمل کنند.

وی با بیان اینکه مخالفان حذف ارز ترجیحی، در مقابل اجرای این طرح مقابله می‌کنند و درصدد تنش‌های اجتماعی هستند، افزود: باید شیرینی اجرای طرح را در کام مردم بچشانیم و سوءاستفاده‌گران و دلالان را ناکام بگذاریم.

استاندار آذربایجان‌ شرقی ضمن تأکید بر تشدید و هدفمند کردن بازرسی ها و نظارت ها در راستای جلوگیری از تخلف و سوء استفاده در عرضه کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم، از مدیران دستگاه‌های مسئول خواست تا با حضور مستمر در رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما ابعاد و آثار طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها را برای مردم تشریح کنند.

خرّم با قدردانی از حرکت جهادی اعضای ستاد تنظیم بازار استان، موفقیت طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها را در گرو جدیت همه نهادها و سازمان‌ها عنوان کرد و گفت: مهم‌ترین بخش این طرح گفتگو با مردم و تشریح ابعاد مختلف آن است.

وی همچنین خواستار رسانه ای شدن اقدامات و تلاش‌های کمیته‌های ستاد تنظیم بازار و نتایج اقدامات نظارتی و بازرسی و برخورد با متخلفان شد.

خرم با بیان اینکه مشکل خاصی در تامین کالاهای اساسی مشمول این طرح در استان وجود ندارد گفت: نظارت‌های لازم از مبدا تولید تا شبکه توزیع و عرضه انجام شود تا کالاهای اساسی به وفور در دسترس مردم باشد و شاهد صف‌های طولانی در فروشگاه‌ها نباشیم.

وی با تاکید بر رعایت قیمت مصوب کالاهای اساسی به ویژه نان خواستار افزایش نظارت بر بازار آرد نان و استفاده از ظرفیت های مردمی و بسیج در این راستا شد.

مدیران دستگاه‌های عضو ستاد تنظیم بازار استان هم در این جلسه گزارش اقدامات انجام‌یافته برای اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها و تامین و توزیع کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم در بازار استان را ارائه کردند.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 22 ارديبهشت 1401
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی