Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : سه شنبه 27 ارديبهشت 1401
کد 6352

پیام استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت روز جهانی ارتباطات و هفته روابط عمومی

استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت روز جهانی ارتباطات و هفته روابط عمومی، ضمن قدردانی از تلاش‌ها و زحمات فعالان این حوزه، بر استفاده از فناوری‌های نوین ارتباطی و بهبود سازوکارهای ارتباط بین حاکمیت و مردم در راستای افزایش سرمایه اجتماعی و پیشبرد اهداف و سیاست‌های دولت مردمی تأکید کرد.
متن پیام عابدین خرّم به این شرح است:
 
روز جهانی ارتباطات و هفته روابط عمومی، فرصت مغتنمی برای یادآوری تلاش‌ها و زحمات کارشناسان و فعالان این عرصه و همچنین بازنگری در عرصه روابط انسانی و تحکیم پایه‌های ارتباطات در گستره فردی، سازمانی و اجتماعی است.
 
امروزه با گسترش ابزارها و فناوری‌های نوین ارتباطی و توسعه فزاینده بسترهای رسانه‌ای، نیاز به خلاقیت، ابتکار و شکوفایی و رفتار آگاهانه و حرفه‌ای در این حوزه، بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.
 
روابط عمومی‌ها به‌عنوان عنصر اثرگذار و راهبردی در ارتقا و پیشرفت سازمانی، می‌توانند و باید ضمن ارائه تصویر صحیحی از واقعیت‌های موجود، به صورت نظام‌مند و برنامه‌ریزی‌شده، در جهت ایجاد، حفظ و گسترش تعامل و تفاهم میان سازمان‌ها و افکار عمومی حرکت کنند.
 
عملکرد روابط عمومی‌ها باید به گونه‌ای باشد که در نهایت منجر به همدلی درون‌سازمانی و افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد متقابل بین مردم و حاکمیت به‌عنوان مهم‌ترین عامل شتاب‌دهنده توسعه و پیشرفت در کشور شود.
 
این ضرورت در زمان حاضر که دولت سیزدهم با رویکرد گره‌گشایی از کار مردم، به دنبال اصلاح اساسی در ساختارهای اقتصادی کشور است، اهمیت دوچندان می‌یابد؛ بویژه آن‌که رئیس جمهور محترم، بارها بر اصل شفافیت، صداقت و پاسخ‌گویی دولت در مقابل افکار عمومی تأکید کرده است.
 
باور عمیق و قلبی دولت مردمی به اقناع و جلب همراهی آحاد جامعه در اجرای سیاست‌های کشور، عرصه وسیعی از ابتکار عمل و نوگرایی را در برابر فعالان عرصه ارتباطات و روابط عمومی گشوده است که بهره‌مندی از این فرصت، علاوه بر پیشبرد موفق سیاست‌های اجرایی، افق روشنی پیش روی حوزه ارتباطات مردمی دستگاه‌های اجرایی خواهد گشود.
 
لازم می‌دانم ضمن تبریک روز ارتباطات و هفته روابط عمومی، بر این نکته مهم تأکید کنم که بهره‌گیری از فناوری‌های نوین ارتباطی، بهبود سازوکارهای ارتباط بین بخش‌های مختلف حاکمیت با اقشار مردم و جلب مشارکت عمومی در فرایندهای اداری، تنویر افکار عمومی نسبت به واقعیت‌های موجود در کشور، ایجاد ارتباط موثر با نخبگان و گروه‌های مرجع و سرانجام حرکت به سمت پیشرفت و تعالی از جمله ضرورت‌هایی است که تلاش مضاعف روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی استان را می‌طلبد.
 
از تمام متخصصان حوزه ارتباطات و مدیران و کارشناسان روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌ها و فعالان روابط عمومی در بخش خصوصی استان، که با عشق و تعهد، سختی‌های این حرفه را به جان می‌خرند و برای برقراری ارتباط موثر با مخاطبان درون و برون‌سازمانی و ایجاد تصویر مناسبی از عملکرد خادمان مردم در مجموعه تحت پوشش خود تلاش می‌کنند، قدردانی می‌کنم و دوام توفیقات عزیزان را از درگاه خداوند متعال خواهانم.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 27 ارديبهشت 1401
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی